Kredinotum.com

Denizbank Tarımsal işletme Kredileri

Tarımsal işletme kredisi çiftçilerin tarımsal faaliyetleri içerisinde gerekli olan ihtiyaçları ve tarımsal üretim için ihtiyaç duyulan finansal desteğin verilmesi amacı ile geliştirilmiştir. Bu nedenle bu kredi kapsamında çiftçiler fidan, tohum, gübre, akaryakıt, yem, ilaç, çapalama ve diğer her türlü tarımsal ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Bu nedenle tarımsal işletme kredi çeşitleri de çiftçilerin ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. Bu çeşitliliği Denizbank tarımsal işletme kredileri içerisinde de görmek mümkündür.

Tarımsal işletme kredileri içerisinde yer alan üretici kart ülke genelinde ve dünyada ilk olarak sunulmaktadır. Üretici kartta çiftçiler tüm tarımsal ve nakit ihtiyaçlarının karşılayabilecekleri tarımsal işletme kredisinden yararlanabilmektedir. Kart kullanıcıları için tanımlanmış olan kredi limitlerinin Üretici Kart’a yüklenmesinin ardından ihtiyaç duydukları finans desteğini bu kart aracılığı ile kullanmaları mümkündür. Üretici kartının kredi kartından farklı olduğu en önemli noktalardan bir tanesi yılda bir defa ödeme yapılmasıdır. Ödeme tarihi ise üreticinin talep ettiği tarih olarak belirlenmekte ve ödeme gerçekleştirilmektedir.

Denizbank tarımsal işletme kredileri içerisinde bulunmakta olan bir diğer seçenek ise Spot Kredi ürünüdür. Bu ürün kapsamında tarımsal işletmelerin kısa vadeli ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiş olup, sabit vadeli ve faizli kredi olarak çiftçilere sunulmaktadır. Rotatif Kredi seçeneği de kısa vadeli ihtiyaçlar için geliştirilmiştir. Ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir, on iki ayda bir tahsil edilmekte olan Denizbank tarımsal işletme kredileri içerisinde bulunmaktadır. Bu kredi ürününün kullanılması sonrasında kısmen ya da tamamen kapatmak mümkün olmaktadır.

Taksitli tarımsal işletme kredisi ürününde çiftçinin diğer tarımsal finansmanları için gelir durumuna uygun bir ödeme planı oluşturularak verilen kredinin geri ödemeleri sağlanmaktadır. Düğün Dernek Kredisi seçeneği de Denizbank’ın sunmuş olduğu tarımsal işletme kredileri içerisinde yer alan oldukça avantajlı bir kredi seçeneği olarak kullanılmaktadır. Çiftçilerin düğün hazırlığı aşamasında bir yıl içerisinde bir ödeme ve 36 ay vade seçeneğinden yararlanarak kredi kullanabilme şansı bulunmaktadır. Bu kredi ürününü kullanacak olan çiftçiler için 200 TL’ye kadar olan altın hesap hediye olarak verilmektedir.

Sözleşmeli Üretim Kredisi seçeneğinde ise çiftçiler direk olarak ürün alımlarını yapan firmalar ile ürünü yetiştirmekte olup, temin edecek olan üretici arasında sözleşme yapmakta ve bu kredi ürününden yararlanmaktadır. Çiftçinin tarımsal girdi ve ihtiyaçlarını karşılaması durumu kredinin geri ödeme işlemlerini ürünün bedeli üzerinden yapması durumu mevcuttur.

Denizbank Tarımsal işletme Kredileri
Yıldızlandır

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.