Kredinotum.com

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Şartları

Son yıllarda evlenme yaşlarının yüksek olması boşanmanın evlenmenin önüne geçmesinde ki en büyük etkenlerden biri de maddi yetersizliklerdir. Bu maddi yetersizlikten dolayı birçok genç evlenememekte veya evliliği ertelemektedir. Evlenecek çiftlerin ilk karşısına çıkan sorun para sorunudur acaba düğünü nasıl yaparız, parayı nereden buluruz gibi sorular evlenecek çiftler için adeta işkence dönemi gibi oluyor.

Evlenecek çiftlerin borç harç bir yerlerden para bularak yaptıkları evlilikler sonrasında, ödeme sıkıntıları geliyor ve evliliğin en büyük sorunlarından olan maddi yetersizlik baş gösteriyor. Bu duruma el atan devletimiz devlet destekli evlilik kredisi vermektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bankalar aracılığı ile devlet destekli evlilik kredisi verilmektedir. Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu şartları nelerdir. Devlet destekli evlilik kredisi başvuru şartlarından ilki 18-26 yaş arasında olma şartıdır burada devlet evleneceklerin erken evlenmesi için teşvik etmektedir.

Başka bir şart da Türk Ceza Kanuna göre herhangi bir suç işlememe şartı getirilmiştir. Son olarak devlet destekli evlilik kredisini alabilmek için durumunuzun iyi olmaması gerekir yani bu krediye ihtiyacınız olması gerekir. Devlet destekli evlilik kredisini devlet bankaları Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank tarafından verilmektedir. Faizsiz verilen bu kredilerde geri ödeme süresi dört yıldır.

Dört yıla yayılan bu kredi çiftler evlendikten bir yıl sonra başlıyor. Eğer evlenen çiftlerin ilk yıl çocukları olursa bir yıl daha kredi ertelenebiliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen bu kredi gençler için bir çözüm yolu olmaktadır. Devletimizin sosyal devlet gereği devlet destekli evlilik kredisi gibi birçok projesi vardır.  Evlenecek çiftler için çok önemli olan devlet destekli evlilik kredisinin şartlarını taşıyorsanız başvurabilir ve devlet destekli evlilik kredisini kullanabilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Şartları
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.