Kredinotum.com

Devletten 50 bin TL Hibe 100 bin TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınır

Ak partinin seçim vaatlerinden birisi de genç girişimcilere 50 bin TL hibe 100 bin TL sıfır faizli kredi olarak vatandaşlarımız tarafından ne zaman hayata geçirileceği tartışılmaktadır. İnsanlar Devletten 50 bin TL Hibe 100 bin TL faizsiz kredi nasıl alınır araştırması yaparken Başbakan Davutoğlu 64. Hükümetin eylem planını açıklayarak KOSGEB aracılığıyla 50 bin TL hibe kredi ile 100 bin TL sıfır faizli kredi ile ilgili tüm detayların 24 Aralık tarihinde açıklanacağını açıkladı.

Ancak uzmanlar tahmini olarak hibe ve kredi için şartları açıkladılar. Buna göre üst limit yaş sınırı 29 olup girişimcilik eğitim sertifikası alınmış olması gerekmektedir. Akabinde projenizi hazırlayıp KOSGEB veritabanına giriş sağladıktan sonra onay için bekliyorsunuz.

Onay sonrası firma kurulumunuz ile teçhizat alımlarınız sonrası faturalarınızı bağlı olduğunuz KOSGEB’e göndererek ödemenizin yapılmasını bekliyorsunuz. Bazı durumlarda faturalar onaylanmayıp bazı durumlarda da fatura içerikleri ile ilgili sorulara cevap vermek durumunda kalabileceğinizi unutmayınız. Genç girişimcilerin alacağı 50 bin TL hibe veya 100 bin TL geri ödemesiz kredilerde bayan veya erkek, bölgelere göre ayrılarak %90’a kadar kredi KOSGEB aracılığıyla sağlanmaktadır.

Krediye göre makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği gibi ayrı ayrı kalemlerde kredi sağlanırken, hibe kredide önce siz harcamayı yapıyorsunuz, daha sonra yüzde aldığınız oranda hibe ödemeniz yapılıyor. 10 bin TL teçhizat ödemenizde %80 hibe aldıysanız 8 bin TL olarak kdv hariç ödeme alırsınız.

Ödediğiniz KDV tutarları daima size ait olup KOSGEB katma değer verginize hiçbir şekilde karışmamakta ve KDV için ödeme yapmamaktadır. Devletten 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi nasıl alınır ile ilgili açıklamanın 24 Aralık 2015 Perşembe günü yapılacağı açıklanmış olup kesin ve net bilgi için uzmanlarımız sitemizi aktif olarak takip etmenizi önermektedir.

Devletten 50 bin TL Hibe 100 bin TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınır
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhaba ben 28 yaşındayım koyun çifliği
    Kurmak istiyorum hibeden yararlanmak istiyorum yapıkırediye 11000bin tl borcumvar kendi işimin patronu olmak istiyorum bugüne kadar yoksulluk çektik
    Ilginize hayellerimi gerçekleştirmenizi istiyorum allah yolunuzu bahtınızı açık etsin