Kredinotum.com

Devletten 50 Bin TL Hibe Kredi Almanın Yolları

Bildiğiniz gibi Ak Partinin seçim vaatlerinden birisi de genç girişimcilere 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi desteği olmuştu. Buna göre 64. Hükümeti kuran Başbakan Ahmet Davutoğlu, eylem planını açıklayarak genç girişimcilere devletten 50 bin TL hibe kredi almanın yolları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre KOSGEB Girişimcilik Paketi kapsamında değerlendirilecek olan bu hibe ve sıfır faizli kredi için tüm detayların 24 Aralık tarihinde açıklanacağı, kredi garanti fonu aracılığıyla %85 kefalet sistemi getirileceğini açıkladı.

Genç girişimcilere işletmenin kuruluş desteği, kuruluş dönemindeki makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği sağlanacak olup 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi 50 bin TL için de hibe kredi desteği sağlanacaktır. 50 bin TL hibe veya 100 bin TL faizsiz kredi almak için 29 yaşına kadar eğitim sertifikası almış olmanız sonrasında proje hazırlamanız gerekecektir. Bu proje sonrası KOSGEB üzerinden veritabanına giriş yaparak size onay verilmesi akabinde firma kurulumuna ve diğer giderler için işletmenin hazırlanma süreci vardır.

Bu süreçte önce siz harcama yapıyorsunuz. Daha sonra KOSGEB faturalarınızı inceleyerek tarafınıza %50’den %80’e kadar geri ödeme yapmaktadır. Siz, 50 bin TL değerinde toplam yaptığınız harcama için %80 oranında hibe almışsanız 40 bin TL geri iade alırsınız. Bu sayede 10 bin TL ile şirketiniz için harcama yapmış olur projelerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Devletten 50 bin TL hibe kredi almanın yolları ile ilgili araştırmalarımız sürmekte olup konu ile ilgili Başbakan Davutoğlu’nun 24 Aralıkta yapacağı detaylı açıklama sonrası sitemiz üzerinden 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi ile ilgili tüm şartları açıklayacağız.

Devletten 50 Bin TL Hibe Kredi Almanın Yolları
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Heryerde kabaca anlatılmış kim nasıl ne yaparak alabılır hıcbır bılgı yok . Kesın yıne kendı adamlarına yedırcekler bunları yoksa durduk yerde kım kıme 50 bın lıra verırı degıl mı ama ? Neyse gereklı şartlarıda yazarsanız sevınırız.

  • kurtarıcı almak için kıredi almak istiyorum ne yapma lazım yardımcı olurmusunuz operatörum kendi işimi kurmak istiyorum