Kredinotum.com

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, 120 aydan daha erken süreli konut kredisi taleplerine düşük faizli kampanyalar düzenlemektedir. 24 ay 36 ay ile 60 ay 120 ay konut kredisi taleplerinde farklı faiz oranları sunulmaktadır. Bankalar, verdiği kredinin ne kadar geç döneceği veya dönme riskine göre de kredi faiz oranı belirmektedir. Kredi notu çok iyi olan birisinin alacağı konut kredisi faiz oranı ile standart kredi notu olan bir müşterinin bankadan alacağı konut kredisi faiz oranı farklı olabilir. Bu nedenle sizler için bu yazımızda düşük faizli konut kredisi veren bankalar araştırması yaptık.

TEB şuanda 5 yıl vade ile alacağınız konut kredisi için %1,10 faiz oranı talep ederken aynı şartlarda İş Bankası %1,25 faiz oranı talep etmektedir. Aynı tutar için 10 yıl vadede TEB %1,15 faiz oranı talep ederken yine İş Bankası aynı şartlarda 10 yıl vade için %1,30 faiz oranı talep etmektedir. Yani sizin kullanmak istediğiniz kredi tutarından, kredi vadesine, kredi notunuzdan aylık ödeyebileceğiniz taksit durumu ve ara ödeme anlaşmasına göre bankalar farklı faiz teklifleri sunmaktadır.

Öncelikle ev almaya karar verdiyseniz çekmek istediğiniz kredi tutarını netleştirmelisiniz. 500TL dahi az/fazla kredi tutarı belirlerseniz bu faizin büyük değişimine neden olmaktadır. Bu nedenle banka müşteri temsilciniz ile görüşürken kredi faizinin daha düşük olması için avantajlı öneri tekliflerini de isteyebilirsiniz. Örnek olarak Garanti Bankası 85 bin TL’ye kadar %0,99 faiz oranıyla 5 yıl vadede konut kredisi verirken yine Garanti Bankası 100 bin TL için %1,25 faiz oranı talep etmektedir. Bu nedenle 15 bin TL fazla kredi çekeceğinizi hesaplayıp daha fazla faiz oranı ödememek için banka müşteri temsilcinizden faiz teklif talebi isteyebilirsiniz. Bu sayede hangi miktar ve vadeye göre ne kadar kredi kullanabileceğinizi görebilirsiniz.

Garanti Bankası %2 Peşin Faizli Kiracıya Mortgage kampanyası şuanda en çok arar kampanyaların başında gelmektedir. Buna göre 75 bin TL konut kredisi için %1,10 faiz oranıyla 106 bin TL geri ödeme için 120 aya kadar vade yapılabilmektedir. Bu kredide %2 peşinat alınacak olup aylık geri ödemesi 1715TL’dir.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.