Kredinotum.com

Emekli Maaş Aktarım Kampanyalarında En Avantajlı Hangisi

Günümüzde vatandaşlar belirli sürelerde çalıştıktan sonra emekli olma hakkını elde etmektedirler. Geçmiş dönemlerde emekli kişiler maaşlarını yalnızca tek bir bankadan alabilmekte iken, günümüzde emeklilere sunulmakta olan emekli maaşı banka değişikliği ile tüm emekliler kendi istedikleri ve tercihi ettikleri bankalardan emekli maaşlarını çekebilme hakkına erişmektedirler. Bunun sonucunda da bankalar emekli vatandaşların maaş müşterisi olması amacı ile çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşteri potansiyellerini arttırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedirler.

Bankaların düzenlemiş olduğu emekli maaş kampanyaları dahilinde emeklilerde ayrıcalıklı seçenekler sunmakta olan ve emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi ise o bankayı tercih etmek istemektedirler. Genellikle her bankada emekli vatandaşları sunulmakta olan haklar içerisinde hesap işletim ücreti muafiyeti, ATM’lerden ücretsiz para çekimi diğer banka ATM’leri kapsamakta ve bu gibi ayrıcalıklar emekli vatandaşlara sunulan ayrıcalıklı avantajlar arasında sayılabilmektedir. Ayrıca birtakım bankaların sunmuş olduğu kampanyalar kapsamında kart çekim limiti olmadan nakit çekebilme olanağı da bulunmaktadır. Bu nedenle emekli maaşının başka bir bankaya transferi aşamasında emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi sorusunu sormakta olan emeklilere aşağıda bankaların sunmuş olduğu kampanyalar yer almaktadır. Bu bankalar arasından tercih edilen bankayı tercih etmek mümkündür.

ING Bank, emekli maaşını bankasına taşıyan SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı emeklilerine iki çeyrek altın verilmektedir. Ayrıca maaşını ING Bank’a taşıyarak 10.000 TL ve üzerinde kredi kullanan emekli vatandaşlara da 3 çeyrek altın verilmektedir. Maaş transferi sonrasında emekli vatandaşlar vadesiz mevduat hesapları içir herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden işlemlerini yapabilmekte ve tüm banka ATM’leri üzerinden ücretsiz olarak maaş çekilebilmektedir.

Akbank, emekli maaşını ilk kez bankasına taşımak isteyen ve şubeye başvuran tüm emekli vatandaşların kampanya başvuru formunu doldurmasının ardından 200 TL chip para vermektedir. Yurt genelinde tüm banka ATM’leri üzerinden ayda iki kez ücretsiz para çekilmesine olanak sunan bu kampanyada Akbank Direkt üzerinden tüm EFT işlemlerinde de ücretsiz para transfer işlemine olanak sunulmaktadır. Hesap işletim ücretinin kesilmediği bu kampanyada ayrıca kiralık kasa kullanımı sırasında da kasa ücreti 300 TL yerine 100 TL olarak emekli kişinin kullanımına sunulmaktadır.

Denizbank, yapılan bildirimler sonrasında 2015 yılı Temmuz ayı itibari ile emekli maaşlarını ödemektedir. Maaş anlaşması sırasında emekli maaşını 3 yıl süre ile Denizbank’tan almak isteyen ve taahhüt eden emekliler 300 TL promosyon kazanmaktadır. Emekli maaş aktarım kampanyası kapsamında ise ilk olarak hesap işletim ücretinin bulunmaması yer almaktadır. Ayrıca tüm banka ATM’leri üzerinden ücretsiz para çekimi ve sorgulama işlemleri yapılabildiği gibi ücretsiz havale ve EFT işlemlerine de olanak sunmaktadır.

İş Bankası, emekli maaşını ilk kez bankasına taşıyan ve bankaya ait kredi kartı bulunan emeklilere ilk maaş ödemelerini takip etmekte olan ay içerisinde kredi kartına bir seferlik 50 TL maxipuan vermektedir. Emekli maaşlarını İş Bankası’ndan almakta olan ya da kampanya başlangıç tarihinden sonra almakta olan tüm emekli müşteriler herhangi bir ek işlem yapmadan emekli maaş kampanyalarından yararlanabilmektedirler. Kampanya süresince kredi kartlarına ve ek kartlara yıllık ücret ödenmemekte ve maaş hesabından hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir. Hesap üzerinden en az bir tane otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda da kredi kartı ile yapılacak alışverişlerde kazanılacak maxipuanın %20’i oranında ilave yapılmaktadır.

TEB, emekli maaşını bankasına taşıyan müşterilerine hesap işletim ücreti muafiyeti sunulmakta olup, kefilsiz ve emekli vatandaşlara özel hazırlanmış faiz oranları ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi kullanabilme hakkı sunulmaktadır. Ayrıca tüm bu avantajların yanı sıra yalnızca ilk yıl değil emekli maaşının TEB’e yattığı süre boyunca kart ücreti ödenmemektedir.

Türkiye Finans, emekli müşterilerinden hesap işletim ücreti tahsil etmemektedir. Bankanın internet bankacılığı kanalı üzerinden yapılacak tüm havale, EFT işlemleri ücretsiz olup, kiralık kasa ücretlerinde de %50 indirim uygulanmakta ve bu indirim kampanyası iki yıl sürmektedir. Ayrıca Happy Zero Kart ise kredi kartı ücreti bulunmayan kartlar arasında olup, emekli müşterilerin kullanımına sunulmaktadır.

Ziraat Bankası, emekli maaşını bankasından alan müşterilerine özel olarak Digiturk Super Paket’i ayda yalnızca 19,99 TL’ye sunmaktadır. Ayrıca maaşını Ziraat Bankası’ndan almakta olan AVEA müşterilerine 500 dk + 500 SMS + 500 MB internet sunmakta olup, 12 ay boyunca yalnızca 16 TL’dir. Emekli banka müşterileri bankanın web adresi üzerinden yapacak oldukları tüm yurt içi gidiş – dönüş uçuş bileti alımlarında da 50 TL sabit indirimden yararlanmaktadır. ATM’ler üzerinden para çekimlerinde de limit ile birlikte aynı gün içerisinde tüm maaşı çekmek mümkün olmaktadır. Ayrıca bu kampanya kapsamında maaş hesabından hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.

Garanti Bankası, emekli maaşını 3 yıl süre ile bankadan alacağını taahhüt eden emekli müşterilerine hoş geldin hediyesi olarak çeyrek altın değerinde olan 1.60 gram altın hesabına yüklemektedir. Emekli bir yakının da Garanti Bankası’na getirilmesi halinde de hesaba 1.60 gram altın tekrar aktarılmaktadır. Bankanın ATM’leri üzerinden emekliler için hazırlanmış olan özel menüler üzerinden bakiyenin tamamı tek tuşla kolaylıkla çekilebilmektedir. Ayrıca emekli maaşlarının çekimi sırasında nakit çekim limiti durumunda herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir. Garanti Bankası da emekli maaşının alındığı vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti tahsil etmeyen bankalar arasındadır.

Vakıf Bank, emekli maaşını bankasına taşıyan müşterilerinden kart aidatı ve hesap işletim ücreti tahsil etmemektedir. Banka şubeleri üzerinden nakit çekilmesi halinde herhangi bir ücretin ödenmediği kampanya kapsamında ücretsiz olarak HGS almak da mümkündür. Kredi kartı ve yakınlar için çıkarılacak olan kredi kartları üzerinden yapılan tüm işlemler sonrasında da herhangi bir kart aidatı ödenmemektedir.

Şeker Bank, son başvuru tarihine kadar transfer işlemini bankasına yapan emeklilere nakit 200 TL ya da sıfır faizli 24 ay vade süresi olan 2.400 TL ihtiyaç kredisi kullanma hakkı sunmaktadır. Banka hesapları üzerinden hesap işletim ücretinin olmadığı bu kampanya kapsamında internet ve telefon bankacılığı üzerinden yapılacak havale ve EFT işlemleri de ücretsizdir. Ayrıca bankanın ATM’leri üzerinden ücretsiz olarak limit üstü nakit çekilebilmektedir. Herhangi bir komisyon ücreti ödenmeden tüm banka ATM’leri üzerinden limit üstü para çekimine olanak sunulduğu kampanya dahilinde ücretsiz olarak maaş hesabına erişmek ve para çekmek de mümkündür.

Emekli Maaş Aktarım Kampanyalarında En Avantajlı Hangisi
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • her bankanın emekli maaş hesabından hesap işletim ücreti kesmeyeceği belirtilmiş bunu yazmaya gerek yok hiç bir banka maaş hesabına hesap işletim ücreti kesmez bunu ayrıcalıkmış gibi belirtmeye gerek yok.