Kredinotum.com

Emekli Maaşı Banka değişikliği

Kişinin emekli olunması ile sistem bireyi emekli maaşını alabilmesi için direk olarak devlat bankasına yönlendirmektedir. Ancak kişilerin belirlenen bu bankalardan emekli maaşlarını almaları zorunlu değildir. 2014 yılı Şubat ayı itibari ile tüm emekli kişiler maaşlarını diledikleri ve istedikleri bankaya taşıyabilme şansına sahip oldular. Bu uygulama sayesinde her emekli Emekli Maaşı Banka Değişikliği yaparak maaş almakta olduğu bankayı değiştirebilmektedir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği işlemlerinin yapılabilmesi için ilk olarak maaşın alınmakta olduğu bankaya borcun bulunmaması veya çekilmiş bir kredinin olmaması gerekmektedir. Maaşın alındığı banka ile bağın olmaması halinde değişiklik kolaylıkla yapılabilmektedir. Ancak emekli maaşının alındığı bankaya herhangi bir borcun ya da kredinin olması halinde banka bu değişikliği kabul etmemekte ve emekli kişinin banka değişikliğini onaylamamaktadır.

Emekli maaşını istenilen bankaya alınarak o bankanın maaş müşterisi olabilmek için izlenecek iki farklı yöntem vardır. Bu yollardan ilki emekli bireyin maaşını hangi bankaya taşımak istemesi ile izlenebilmektedir. Emekli kişi maaşını hangi bankaya taşımak istiyorsa o bankanın bir şubesine giderek bireysel işlemlerde bulunan yetkili kişi ile görüşmesi ve emekli maaşını taşıması konusundaki ayrıntılı bilgileri alması gerekmektedir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği işlemlerinde izlenen diğer bir yol ise emekli bireyin hangi kurumdan emekli olmasına bağlı olduğu ile izlenebilmektedir. Emekli hangi kurumdan emekli olmuşsa o kuruma başvuru yaparak banka değişiklik işlemlerini başlatabilmekte ve bağlı olduğu bankayı değiştirebilmektedir. Ayrıca Emekli Maaşı Banka Değişikliği işlemleri sistemler ve gelişen teknoloji sayesinde daha da kolay hale dönüşmüştür. e-devlet şifresinin alınması ile turkiye.gov.tr adresini ziyaret ederek ya da T.C Sosyal Güvenlik Kurumu’na gidilerek yazılan dilekçenin verilmesi ile işlem tamamlanabilmektedir. Bu işlemlerle emekli maaşı kolaylıkla değiştirilebilir, talep edilen bankaya transfer edilebilir.

Emekli kişiler banka değişiklikleri sırasında genellikle bankaların emekli kişilere sundukları kampanyalar ve avantajlar doğrultusunda işlem yapmaktadır. Bankaların kampanyaları ve avantajları hakkındaki detaylı bilgileri öğrenebilmek için bankaların şubelerini ziyaret etmek yeterli olmaktadır. Yapılan kampanyalar doğrultusunda emekli kişinin maaşını dilediği bankaya transfer etmesi halinde çeyrek altın ya da hoş geldin kampanyası gibi paralar hediye niteliğinde verilebilmektedir. Diğer bankaların yaptıkları kampanyalar da ise faturalarda %10 indirimler uygulanmaktadır. Bankaların emekli kişilere sundukları bu kampanyalar ile kredi kartı puanları haricinde kredi kullanma hakkı da sunulan avantajlar arasında yerini almaktadır. Bu nedenle emekliler bu kampanya ve avantajlardan yararlanabilmek için Emekli Maaşı Banka Değişikliği yapmaktadırlar.

Emekli Maaşı Banka değişikliği
5 (100%) 3 yıldız

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.