Kredinotum.com

Emekli Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bildiğiniz üzere emekli olanlar 2 veya daha fazla kredi çekebilmekteler. Ancak bunun belirli şart ve koşulları vardır. Ayrıca emekli olanlar için alternatif paketler hazırlanmaktadır. Buna göre tahsis ücretsiz krediler, dosya masrafsız veya düşük faizli gibi birçok paket hazırlanmaktadır. Bu nedenle sizlere emekli olanlara kredi veren bankalar bu yıl hangi kampanyaları hazırlamışlar, ne gibi indirim ve kolaylık gösterdiklerini araştırdık.

Şuana kadar en iyi kredi kampanyasını, emekli maaşı aldığınız bankadan alabileceğiniz görünmektedir. Buna göre PTT üzerinden maaşını alanlar PTT’nin anlaşmalı olduğu Aktifbank üzerinden çok uygun koşullarda kredi alabilirler. Veya iş bankası üzerinden emekli maaşını alanlar, iş bankası üzerinden çok uygun koşullarda kredi alabilirler. Ancak, bazı bankalar emekli maaşının bankasına taşınması ile birçok kolaylık ve paketler sunmaktadır. Buna göre, her yıl bir çeyrek altın, 0,99 oranında faizli 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi, dosya masrafsız tahsis ücretsiz kredi gibi paketler hazırlamaktadırlar.

Öncelikle hangi bankanın kaç oranında faiz talep ettiğinden çok ek olarak verdiği ve aldıklarına bakmak gerekir. Bu kampanyaları yapan bankalar genel olarak ayrıca bir ek hesap açarak kredi kartı sunmakta, maaşının 2 katına kadar limitli kredi kartının her ay %10 oranında yani 1000TL için her ay 100TL kullanma zorunluluğu ile kredi sağlamaktadırlar. Genel olarak emekli olanlar bu yıl için 1,35 oranında faiz ve tahsis ücreti ile dosya masrafı olmadan kredi alabildikleri gibi yaş olarak 65 yaş ve altında olmaları gerekmektedir.

Emekli olanların kredi aldığı durumlarda yüksek sigorta ücretleri ile ilgili banka ile pazarlık yapabilirsiniz. Sigorta masraflarının yarısının banka tarafından karşılaşması koşulu veya faizde bir puan dahi indirim size sigorta masrafının bedavaya gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca emekli olanların maaşın kadar taksitlere ulaşmak üzere kredi kullanabildiği gibi kredi notu yüksek emekliler 100 bin TL’ye kadar 3-4-5-6 farklı ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Emekli Olanlara Kredi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.