Kredinotum.com

Emekli Olmak için Bağkur Borçlularına Kredi

Yıllarca çalıştıktan sonra emeklilik hayali kurarız ama emekliliğin de belli şartları vardır. Bu şartlardan en önemlisi prim gününü tamamlamış olmaktır. Bağkuru olan kişiler yani esnaf bağkuru, tarım bağkuru gibi bağkuru olan kişilerin emekli olması için yaşlarını doldurmuş ve bağkur primlerini ödemiş olmalıdır. Çoğu esnafın, çiftçinin pek de özen göstermediği bağkur primi belli yaşa gelince emeklilik hayalleri kurmaya başlayınca önem kazanıyor. Yeni çıkan bir yasa ile emekli olmak için bağkur borçlularına kredi için bankalarla anlaşıldı. Bu kredi ödenmemiş olan bağkur primlerini ödemek için veriliyor ve emekli olduğunuzda krediyi kullandığınız banka bu parayı borcunuzdan ay ay düşüyor.

Emekli olmak için bağkur borçlularına kredi veren bankalar genelde devlet bankaları olan Vakıfbank, Halkbank veya Ziraat bankasıdır.  Burada dikkat etmeniz gereken başka bir konuda emeklilik için yaşınızın uygun olup olmadığını kontrol etmeniz, sizin için çok önemli. Eğer sizde emekli olmak için bağkur borçlularına kredi veren bankalardan kredi almak istiyorsunuz bunun için bulunduğunuz il veya ilçede ki Sosyal güvenlik Kurumuna başvurmanız ve durumunuz hakkında bilgi almanız herhangi bir yanlışlığın önüne geçecektir.

Emekli olmak için bağkur borçlularına kredi veren bankalar arasında özel banklarda vardır bunlar tüketici kredisidir ve bunların şartları daha ağırdır bu yüzden devlet bankaları olan Vakıfbank, Halk Bankası veya Ziraat Bankasını tercih etmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

Çekilmek istenen kredi miktarı yüksek ise özellikle size Ziraat bankasını tavsiye edeceğim Ziraat Bankasının size diğer bankalardan daha yüksek tutarlı bir kredi verebilme imkânı vardır. Krediyi aldıktan sonra, maaşınızdan her ay çekilen kredinin tutarına göre, kesinti yapılacaktır. Belki de elinize çok az bir miktar geçecektir. Kendinizi buna göre de ayarlamanız gerekir.

Emekli Olmak için Bağkur Borçlularına Kredi
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.