En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar
En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Kredi ürünleri bankaların ve finansal kuruluşların çalışma politikalarınca uygulamış oldukları faiz oranları ve vade süreleri ile tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır. Bu kredi seçeneklerinde uygulanan oranlar kredinin türüne ve vade farklarına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Ancak günümüzde tüketiciler kredi başvurusunda bulunmadan önce kullanacak oldukları kredi tutarına uygulanacak olan faiz oranlarını göz önünde bulundurmakta ve bu oranın düşük olması halinde işlemlerini hızlı bir şekilde yapmaktadırlar. Ancak düşük faizli kredi seçenekleri tüm tüketiciler tarafından ilgi görmekte olsa dahi büyük komisyon payları eklenerek geri ödemelere tabi tutulmakta ve tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır.

Günümüzde bankalar müşteri potansiyellerini arttırmak için düşük faizli kredi kampanyaları düzenlemektedirler. Ödeme planı ışığında geri ödenmesi planlanan kredilerde düşük faizli kredilerin kampanyaları beklenerek en düşük faize sahip kredi ürününü kullanmak oldukça faydalıdır. Bankaların kampanyalarını takip ederek, doğru araştırmalar yaparak ve banka yetkilileri ile görüşme yaparak en düşük faizli kredi veren bankalar ile çalışmak mümkündür. Ayrıca çalışılmakta olan bankadan kredi kullanmak düşük faiz oranlarında kredi kullanılmasına da olanak sunmaktadır. Çalışılmakta olan bankaya ait bir kredi kartı mevcut ise ve bu kartın borçlarının düzenli ödenmesi halinde bu bankadan düşük faizli kredi kullanılabilmektedir. Ancak unutulmaması gerekir ki kullanılacak olan kredi tutarı ne kadar yüksek ise bu tutara eklenecek olan faiz oranı da tutar ile doğru orantılı olarak artmaktadır.

10.000 TL tutarında kredi tutarı ele alındığında faizleri ile birlikte geri ödemesi 11.000’TL ye denk gelmektedir. Kullanılmak istenilen kredi türü konuk kredisi ise ve kullanılacak tutar 300.000 TL’ye denk geliyor ise bu tutar bankaya genel hesaplamalar ile 350.000 TL ödenmektedir. En düşük faizli kredi veren bankalar konusunda araştırma yapılırken, tüketicileri bu hususta bilgilendiren ve farklı seçenekler sunan bankalar ile çalışılması önerilmektedir.

Düşük faizle çalışmakta olan bankalara örnek verilecek olursa, devlet bankaları bu liste içerisinde ilk sırada yerini alabilmektedir. Ayrıca devlet bankaların haricinde günümüzde bir takım bankalar da yapmış oldukları kampanyalar dahilinde düşük faizli kredi seçeneklerini tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanmalarına olanak sunmaktadır. Bu kampanyalar dahilinde %0 faizli kredi seçenekleri de sıklıkla duyulmaktadır. 0 faizli kredi seçeneklerinde tüketiciler herhangi bir faiz ödemesinde bulunmadan kredi geri ödemesini gerçekleştirebilmektedir.

Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan