Kredi Kartı

En İyi Kredi Kartı Hangi Bankanın?

Güncelleme:

Bankalar müşterilerinin pek çok değişik ihtiyaçları doğrultusunda günlük alışverişlerinde satın alacakları ürünlerin ödemesini yapmaları, aylık faturalarının ödenmesi için ya da ihtiyaç durumunda nakit avans verme imkanı sunan kredi kartı ürünleri de sağlamaktadır. Kredi kartı kullanıcılarının alışveriş ihtiyaçları sırasında tek çekimle ya da taksitlik şekilde ödeme yapabilmelerine olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra ceza, vergi ve fatura ödemeleri de otomatik ya da doğrudan ödeme yöntemleri ile ödenebilmektedir.

Bu tür ödemelerin yanında kredi kartı kullanıcılarının ihtiyaç duymaları halinde nakit avans ihtiyacı da taksitli şekilde kullanılabilmektedir. Son derece avantajlı alışveriş sağlayan bu bankacılık ürü içinde en iyi kredi kartı hangi bankanın sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. En iyi demek kesinlikle göreceli bir kavramdır ve buradaki anlam kişinin günlük ve sosyal hayatında kullandığı mekan ve iş yerlerinde hangi kredi kartının daha geçerli olup olmadığı ile çerçevelenmektedir.

Kredi kartı sağlayan kurumlar, kredi kartı kullanmakta olan müşterilerinin daha iyi ve avantajlı olabilmeleri için pek çok firma ve şirket ile anlaşma içine girmektedir. Yapılan bu anlaşma doğrultusunda kişilerin ihtiyacı olan ürünlerin alımı esnasında daha çok taksit imkanı sunarken, ödemenin ertelenmesi ve kredi kartının bonusları olan sanal para gibi pek çok hizmeti de en geniş şekilde sunmaktadır ve bu kredi kartı en iyi kart olarak değerlendirilebilir.

Ayrıca kredi kartı bu imkanların haricinde bağlı olduğu kurum tarafından sunulmuş olan avantajlara da sahiptir. Özellikle en avantajlı olan kredi kartı hangisidir sorusu kurum için önemi, kartın yıllık şekilde kesilmekte olan aidatının olup olmadığı, müşteri talimatı ile limit artırımı yapılıp yapılmayacağı ve kolay ulaşılabilir olması gibi hizmetlerdir.

Pek çok kredi kartı diğer kredi kartı gibi temelinde standart özellikler taşımaktadır. Dolayısı ile burada bakılacak olan bankanın hangi iş yerlerinde hizmet sağladığı ve hizmet ağının genişliğidir. Bu unsurun yanı sıra taksitli yapılacak alıverişlerde taksit seçeneği çokluğu ve seçenek fazlalığı da kredi kartı kullanıcıları için önemli olacaktır. Ayrıca bankaların yapılan alışveriş neticesinde vereceği puanlar da bir diğer avantaj hanesinde yer alır. Kredi kartının nakit avans seçeneğinin de yer almacı, acil nakit ihtiyacı olan kişilerin tercihi olurken, kredi kartı limiti çerçevesinde nakit kullanmak da önemli bir unsurdur.

Çeşitli dönemlerde düzenlenen kampanyalar ve bu kampanyalar ile birlikte indirimli alışveriş yapmak, ek taksitlerden yararlanabilmek ve ek puanlar kazanmak da kredi kartını daha cazip hale getirecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. AMMAAN DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM KREDİ KARTINDAN UZAK DURUN HATTA ADINI BİLE ANMAYIN BEN YAKLAŞIK 4. 5 YIL ÖNCE TERTEMİZ BANKALARLA İŞİ OLMAYAN BİR İNSANDIM KREDİ NOTUM 2500. 3000 BİNLERDE ADIMA TANIMLANMIŞ TAŞIT KONUT TÜKETİCİ KREDİLERİ VARDI HİCBİRİNE YANAŞMIYORDUM VE BİRGÜN AVM YE GİTTİM BİR KAÇ GİYSİ ALDIM KASİYER NAKİTMİ KREDİ KARTIMI DEDİ NAKİT DEDİMYA NEDEN FAİZ VERİCEM DEDİM HAYIR BEYFENDİ PEŞİN FİYATINA 12 AYA KADAR TAKSİT YAPIYORUZ DEYİNCE KAFAMDA BİR IŞIK YANDI ACABA DEDİM KENDİ KENDİME BOŞVER FALAN DERKEN BİRDE BAKTIM MAAŞ ALDIĞIM BANKANIN ÖNÜNDEYİM BODROMDA YUKSEK SÖYLEMESİ AYIP MESAİLİ FALAN OZAMAN 3500 FALAN NEYSE MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ SORDU LİMİT NE KADAR OLSUN DİYE BENDE BİN TL YETER DEDİM TABİ YAKLAŞIK İKİ HAFTA SONRA KARTIM GELDİ BİR BAKTIM LİMİTİ UÇUK 7500 TL HEMEN BANKAYI ARADIM BEN BU KADAR LİMİT İSTEMEDİM DEDİM KARŞIMDAKİ ŞAHIS İSTEMESEYDİNİZ GELMEZDİ BEYFENDİ DEDİ TABİ SENİN HAKLI ÇIKMANIN MUMKUNATI VARMI NEYSE KULLANMAM DEDİM 5 AY SONRA MSJ GELGİ EĞER KARTINIZIN ASGARİ TUTARINI ÖDEMEZSENİZ DİYE BİR TEHDİT O KART BENDE NE NOT NE PSİKOLOJİ NEDE BİR DUZEN BRAKTI DAHA BİR AY ÖNCE YAPILANDIRDIM ŞİMDİ HİÇBİR BANKA YÜZÜME BAKMIYOR KENDİLERİ VERDİLER KENDİLERİ KUSTULER AMMAAANNN DİYORUM AMMAAANN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı