Kredinotum.com

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2016

Bankalar, bazı dönemlerde kredi kartı vermek için yarışırken bazı dönemlerde duraklama yaparak kredi kartı vermemektedir. Bankalar genel olarak kredi notu yüksek, aylık düzenli geliri olan ve uzun dönem iş hayatında çalışan veya maaş müşterilerine kredi kartı verdiği gibi öğrencilere de kredi kartı vermektedir. En kolay kredi kartı veren bankalar 2016 yılında belirli dönemlerde kredi kartı verdiği gibi ülkemizde HSBC, Finansbank, INGBank ve Denizbank dışında kolay kredi kartı veren banka pek yoktur.

Çünkü, bankalar kredi kartı verirken kişinin veya kurumun bu kredi kartı borcunu ödeyip ödeyemeyeceğini düşünerek risk alırlar. Eskilerden hatırlarsanız banka müşteri temsilcileri kapı kapı gezer, kredi kartı vermek için yarışırlardı. Hiçbir şekilde gelir, maaş veya kredi notu gibi etkenlere bakmadan herkese kredi kartı verirdi.

İl ve ilçe meydanlarında stantlar kurulup buralarda yoldan geçen herkese kredi kartı başvurusu alınarak birkaç gün içerisinde kredi kartları basılıp evlere gönderilirdi. Akabinde her banka şubesinin önlerinde kredi kartı başvuru stantları üzerinden kredi kartı başvurusu alınarak başvurular anında cevaplanırdı. Bazı bankalar kredi kartını hemen basarak teslim etmekteydi. İşte bu kredi kartlarını alarak borçlarını ödeyemeyenler nedeniyle devletimiz yasalar çıkartmak durumunda kaldı ve geliri olmayana kredi kartı ile kredi verilmesinin önü kesildi.

Bankalar bu yasalar sonrası kendileri bir sistem geliştirerek findeks markası adı altında kredi notu hesaplaması yaparak kişilerin bankalar ile çalışmasında kredi notunu etken tutarak kredi kartı ile kredi vermeye başladı. Halen bazı bankalar çok kolay bir şekilde kredi kartı verdiği gibi iş bankası, garanti bankası veya yapı kredi bankası gibi bankalar halen zor kredi kartı verdiği gibi onayladığı kredi kartlarında ilk etapta düşük limitli kredi kartı vermektedir. Eğer, kolay kredi kartı almak istiyorsanız önceliğiniz HSBC Bankası, Denizbank, INGBank veya Odeabank olmalıdır. Şuanda en kolay kredi kartı alabileceğiniz banka Odeabank olup 2016 yılında kredi kartı kullanım rekoru kırmak için Odeabank özel kampanyalar düzenlemektedir. Bu nedenle Odeabank üzerinden kredi kartı anında alabilirsiniz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.