Kredinotum.com

En Kolay Kredi Veren Banka Sözlük

Bildiğiniz gibi bankalar, müşterilerinin kredi notu, risk raporu ve aylık geliri ile talep ettiği kredinin geri ödemesindeki durumu analiz edip kredi verip vermeyeceğini belirlemektedir. En kolay kredi veren banka sözlük sorusu, sizin bankalar ile çalışmalarınız, kredi notunuz ve aylık geliriniz ile doğru orantılıdır. Kredi notu 1500 olan bir müşteri aylık 1000TL ücret ile maaş alıp aylık 300TL kredi taksiti ödemeye devam ederken 10 bin TL 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi onaylanmayacağı gibi, aynı şartlarda aynı kredi için 36 ay vadede onaylanabilmektedir.

Ayrıca kredinizin kolay onaylanıp onaylanmaması yine kefiliniz olup olmadığı, mal varlığınız ile taşınmaz durumunuza da bağlıdır. Hiçbir malı veya taşınmazı olmayan ile evi, arabası, tarlası olana banka daha farklı davranmak zorundadır. Çünkü borcun ödenmemesi durumunda taşınmazların haczedilmesi mümkündür. Ancak, kirada olup ev veya araba sahibi olmayıp hiçbir malı olmayan birisinden neyi haczedebilirsiniz ki? Bazı bankalar, gerçekten çok kolay şartlarda kredi verdiği de olmaktadır. Hepimiz biliyoruz ki belirli dönemlerde Finansbank, kapısının önünden geçene kredi vermekteydi. Hatta Türkiye’de Finansbank’a borcu olmayan kredi kartı ve kredi borçlusu yoktu. Banka, batık kredileri görünce bu konuda frene bastı. Peşinden aynı politikası INGBank devam ettirdi.

Yine bu banka da sorunları ve çözülmez adımları görünce politikasını değiştirdi. Şuanda da aynı durum Odeabank için geçerlidir. Her önüne gelene kredi veren Odeabank ile ilgili çok yakın bir tarihte kredi kartı ve kredi başvurularında en sağlam müşteriye dahi kredi vermek istemeyeceği duruma geleceği düşünülmektedir. Şuanda kredi notu Türkiye standartlarında olup da kredi almak için banka banka gezmenize hiç gerek yoktur. Odeabank kredi başvurusu ile ilgili en yakın banka şubesi, ATM veya PTT şubelerine uğramanızı öneririz.

En kolay kredi veren bankalar arasında INGBank, TEB ile Finansbank bulunmakta olup bu bankalardan da belirli dönemlerde ancak çok kolay kredi alınabilmektedir. Eğer banka o ay kredi kampanyası yaptıysa sizin o kampanyaya yetişmeniz gerekir. Bankalar genelde bu tarz kolay kredi kampanyalarını TV veya farklı reklam kanalları üzerinden değil, direkt internet üzerinden yayınlar.

En Kolay Kredi Veren Banka Sözlük
Yıldızlandır

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • KONUK KREDİSİ VE BİREYSEL KREDİMİ YAPILANDIRMAK İSTİYORUM ÇEVREYEDE BORCUM OLDUĞU İÇİN 50.000 TL YE İHTİYACIM VARDIR ALDIĞIM BORÇLARI KAPATABİLİM BANA NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ çünkü zor durumdyım Aile düzeni bozulmaması yardım edermisiniz teşekürler saygılarımla selamlar