Kredinotum.com

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2016

Bankalar, müşterinin kredi notuna, risk raporuna, aylık gelirine ve talep ettiğin kredinin aylık geri ödemesi ile toplam kredi tutarının durumunu analiz ederek kredi vermektedir. Genel olarak en kolay kredi veren bankalar 2016 yılında da kampanyalarına devam etmekte olup kredi notu standartların üzerinde olup talep ettiği kredi miktarı ve vadesine göre kredinin onaylanıp onaylanmayacağı belli olur.

Hiçbir banka için kolay kredi veriyor demek doğru olmaz. Çünkü bankalar kredi alan müşteri için bir risk raporu hazırlar ve aldığı krediyi geri ödemediği durumda kredinin tahsilât durumuna bakar. Eğer hiçbir taşınmazınız yoksa kirada oturuyorsanız, kefiliniz yoksa 3 – 6 aydır çalışıyor, daha öncede sürekli düzensiz çalışma hayatınız varsa, daha önceki farklı veya aynı bankadaki çalışmalarınızda gecikmeler – ödememe durumu veya hiç bankalarla çalışmadıysanız haklı olarak bankalar size kredi vermezler. Ancak bazı bankalar gerçekten herkes çok kolaylıkla kredi verebilmektedir. Bir dönem Finansbank, kapısından geçen herkese kredi dağıttığı gibi belirli dönemlerde de Akbank kredi dağıtmaktadır. Bu durum banka içerisinde kredi için ayrılan bütçe ve bu bütçenin durumu ile alakalıdır.

Eğer banka o ay çok fazla kredi sağlayamadı ve limitlerine ulaşamadıysa bir sonraki ay bir anda onaylanması bile güç kredilerin onaylandığı durumlar oluşmaktadır. Bu bankanın kredi taleplerinde sürekli ret vermesinden dolayı aylık kredi limitini doldurmaması ile ilgili olup genel müdürler tarafından krediyi dağıtın ancak risk raporuna çok dikkat edin. Batık kredi olmasın diyor. Eğer bir banka şubesi sürekli batık kredi sağlıyorsa, o şube çalışan personelinden en üst kademesine kadar incelemeye takılır. Bu nedenle banka şube çalışanları da batık kredi vermek istememelerinden dolayı detaylı inceleme yaparlar.

Şuanda en kolay kredi veren bankalar arasında INGBank, TEB ve Finansbank görünmektedir. Ancak bu yukarıda anlattığımız gibi belirli dönem ve periyotlarda değişiklik gösterebilir. Eğer banka o ay vermesi gerekene kredi miktarını aşamazsa bir sonraki ay kredi notu orta seviyenin biraz altında dahi olan herkese kredi sağlayabilir. Bu tamamen banka personeli elinde olup genel olarak tüm bankalarda 10 bin TL’ye kadar şube inisiyatifi, 10 bin TL ve üzerinde şartlar ve sözleşme gereği genel merkez karar verir. Bu nedenle bankadan alacağınız kredilerde 10 bin TL altındaysa şube personeliyle diyalogunuza dikkat ederseniz kredinizin onaylanmaması sadece sizin sicilinize bağlı olur. Ancak genel merkeze giden kredilerin incelenmesi detaylı olduğu için ret oranı daha yüksek olabilir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.