Kredinotum.com

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2016

Bankacılık sektörü içerisindeki rekabet ile piyasalardaki son durum faiz oranlarını belirlemektedir. Bilindiği üzere en son Rusya’nın savaş uçağının düşürülmesi sonrası Türkiye’de faiz oranları yükselmiş bu da konut kredisi faizlerini etkilemişti. Piyasada aşırı derecede var olan oynama, konut kredisi çekmeyi planlayanları etkilemiş olup bu nedenle sizler için en uygun konut kredisi veren bankalar 2016 yılındaki faiz oranları ve olabilecek faiz çizgilerini uzmanlarımız hazırladılar. Geçen yılın verilerine göre 0,95 ile 1,65 arasında alıcı bulan konut kredisi faiz oranları 2016 yılının başlarında 1,10 ile başlayarak 1,25’e kadar çıkmaktadır.

Ancak uzmanların görüşüne göre 2016 yılının ilk 6 ayında faiz oranlarının 1,15 seviyesinden 1,25 seviyelerine kadar yükselebileceğini ancak yaz ayının sonlarında yapılabilecek bankaların sonbahar Mortgage kampanyaları ile 0,99 puanı ile konut kredisi alınabileceğini düşünülmektedir. Konut kredisi faiz oranlarının düşmesini bekliyorsanız aşağıda sizler için 2016 yılı ilkbaharındaki en uygun konut kredisi veren bankalar araştırmamızı inceleyebilirsiniz.

TEB 100 bin TL kredi için 120 ay olarak 10 yıl vadede 1,10 faiz oranı ile en düşük konut kredisi faiz oranı sunan bankalar listemizde ilk sıradadır. TEB’in arkasından Finansbank 1,13 faiz oranıyla aynı şartlarda kredi sağlamaktadır. 1,15 faiz oranıyla Vakıfbank gelmekte olup 1,15 faiz oranıyla yine Halkbank müşterilerine en uygun faiz oranıyla ev sahibi olmalarına destek sunmaktadır. Ayrıca Garanti Bankası %2 peşin kampanyası ile 1,14 faiz oranıyla 120 ay için 100 bin TL’ye kadar özel bir kampanya hazırlamıştır. Buna göre %20 verilmesi gereken peşinat ile ilgili garanti bankası kiracılar için %2 olarak belirlemiş bir de özel anlaşma ile ara ödeme talep etmektedir.

En uygun konut kredisi veren bankalar 2016 yılında kampanyalarına devam edecektir. Bu kampanyaları sitemiz üzerinden an be an takip edebilir, kafanıza takılan tüm soru ve sorunlarınızı yazılarımız altında bulunan yorum bölümümüzden uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.