Kredinotum.com

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Mevduat faizi oranlarındaki düşüşün yanı sıra bazı bankalar hoş geldin faizi uygulaması ile bazı tüketicilerin yüzünü güldüren kampanyalar düzenleyerek %12’ye varan 32 günlük faiz oranları dikkatleri çekmektedir. Ancak tüketicilerin bankalar ile çalışmalara başlamasının ardından bu taleplerdeki süreçlerde ikinci 32 günlük vade aşamasında faiz oranlarının %6’lara kadar düşüş gösterdiğini söylemek de mümkündür. Bu nedenle bu gibi faiz oranlarına ve faiz kampanyalarına aldanmadan iyi bir araştırma sonrasında bankalar ile çalışmalara girilmesi önerilmektedir.

Günümüzde birtakım bankaların tüketicileri aldatan kampanyaları düşünüldüğünde özellikle en yüksek mevduat faizi veren bankalar arasından ilk olarak Ziraat Bankası gibi belli bir müşteri potansiyeline sahip ve köklü bankalar ile çalışması önerilmektedir. Ziraat Bankası güvenilirlik açısından ve sabit değişken olmaması yönü ile devlet garantisi altında tüketicilere %7 – 8 mevduat faizi oranı sunmaktadır.

Bankaların farklı çalışma politikaları ve işleyişleri ile müşteri potansiyellerini arttırma çalışmalarını yürüttüğünü söylemek mümkündür. %12’lik faiz oranları ile 2 ya da 3 ay sürdürebileceği bu oranlar ile tüketicilere yanıt verebilmektedir. Özellikle emekli maaşı kampanyalarında da bu gibi faiz oranlarını rahatlıkla uygulayabilmektedirler. Ancak belirtildiği gibi bu tip faiz oranlarında pek çok tüketicinin büyük zararlara uygulandığını da söylemek mümkündür. Bu nedenle en yüksek mevduat faizi veren bankalar yerine sabit faiz veren bankaların tercih edilmesi gerekmektedir.

En yüksek medvuat faizi veren bankalar listesini yayınlamak gerekir ise; bu bankalar arasında HSBC, Şeker Bank, Deniz Bank, Garanti Bankası, ING Bank, Vakıf Bank, Türk Ekonomi Bankası, Odeabank, Burgan Bank, Türkiye İş Bankası ve Ziraat Bankası yer almaktadır.

HSBC Bank faiz oranı en yüksek bankalar arasında yerini almaktadır. Aylık faiz oranı ise %10,50’dir. Şekerbank’ın %10,25 faiz oranı ile aylık 1.000 TL’lik tutara ortalama 7 TL vermektedir. Deniz Bank %10,25 faiz sunmaktadır. Banka 1.000 TL’ye yaklaşık 7,26 TL vermektedir. Garanti Bankası %9,75 faiz oranı sunmaktadır. ING Bank ise %9,50 faiz oranı uygulamaktadır. Vakıf Bank %9,25 faiz oranı verirken, Türk Ekonomi Bankası %9,00 faiz oranları ile tüketicilere yanıt vermektedir. Odeabank %9,00 faiz oranı uygularken, Burgan Bank, İş Bankası ve Ziraat Bankası %8,50 faiz oranı uygulamaktadır.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.