Kredinotum.com

En Yüksek Temettü Veren Hisseler 2017

Ticari gelir sağlamak için hisse senedi ile ilgileniyorsanız ve en yüksek temettü veren hisseler 2017 yılında hangileri merak ediyorsanız bu yazıyı sizler için uzmanlarımız araştırdı ve tek kalemde 2017 yılı içi en yüksek temettü veren hisseleri belirledi. Son yıllarda yatırım yapmak ve bu yatırım sonrası kar elde etmek en fazla talep gören yatırım araçlarından birisi oldu. Borsada faaliyette olan şirketlerin hisselerine sahip olan kişiler her yıl hisse oranlarında temettü alırlar.

Buna kar payı da denmektedir. Ve bu dönemde en yüksek temettü veren hisseler araştırılması yapılır. Buna göre kararlar verilir ve hisseler alınır. Hisse fiyatından çok verilen kar payı önemlidir, yatırımcılar için. Ancak ülkemizde yatırım yapanların çoğu yanlış olarak işlem yapar ve sadece hissenin değerine bakar.

Asıl önemli olan şirketin temettü vermesi ve ne kadar verdiğidir. Genel olarak anlık hisse değişimleri ve karlar ile ilgilenirler. Avrupa’da yatırımcılar hisse senetlerinin günlük değişimleri ile ilgilenmezler. Kar payına bakarlar. Genelde yatırımcılar son 5 yıla bakarak yatırımda bulunurlar. Bu süreçte şirketin tüm kriz ve karları görüntülenir. Ve bu aşamada hisse senedinin temettü dağıtıp dağıtmadığı en önemli durumdur.

Bizde bu nedenle sizler için temettü verimliliği yüksek hisse bilgisini paylaşacağız. İşte En Yüksek Temettü Veren Hisseler 2017 Yılı Analizlerimiz 2017 yılında temettü verimi en yüksek olması beklenen ilk on hisse: AKCNS, CIMSA, ADANA, BOLUC, PETKM, EREGL, FROTO, UNYEC, PETUN, MRDIN

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.