Diğer

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli ihtiyaç kredileri tüketiciler için pek çok farklı yönden avantaj sağlayabilmektedir. Bankalardan kullanılmış olan kredilerin düzenli olarak belirlenmiş vadelerde ödenmesi gerekmektedir. Ancak ertelemeli kredi seçeneklerinde bu ödeme vadeleri ötelenmekte olup, tüketicilerin belli bir dönem maddi açıdan rahatlamasına olanak sunmaktadır. Ertelemeleri kredi veren bankalar genel olarak düzenli ödeme yapıyor olması halinde de bazı vadelerde zor durumda olan ve ödemelerini geciktirebilecek tüketicilere kampanya dahilinde sunulmaktadır.

Kredi ödemelerinin gerçekleşmesi sırasında erteleme şansından yararlanılacak olmasının en büyük avantajı ödeme gününde yapılamayan tutarlara gecikme faizi eklenmemekte ve çok küçük oranlarda faizler ilave edilerek tüketicinin ödemesi için bekletilmektedir. Günümüzde pek çok bankanın ertelemeli ihtiyaç kredisi bulunmamaktadır. Bu kredi seçeneği bazı bankalar tarafından dönemlik olarak düzenlenmekte ve tüketicilerin kullanımına açılmaktadır.

Günümüzde aktif olarak tüketicilerin kullanımını sunulan ve ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Akbank’ın düzenlemiş olduğu kampanya bulunmaktadır. 3 ay ertelemeli olarak düzenlenen bu ihtiyaç kredisi seçeneğinde faiz oranları, hızlı başvuru ve kolay kullanım imkanı sunulmaktadır. Her türlü nakit ihtiyaçların zorlanmadan Akbank’tan karşılanabileceği bu ihtiyaç kredisinde 75.000 TL’ye kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarını kredi tutarı üzerinden hesaplanan binde beş kredi tahsis ücreti ile kullanmak mümkün olduğu gibi %1,31 faiz oranlarında ertelemeli ihtiyaç kredisi olarak almak mümkündür.

Akbank 7.500 TL’ye kadar olan diğer nakit ihtiyaçları için de 24 ay vadeli ve %1,25 faiz oranlarına sahip kredi seçeneğinde kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti alarak midi kredi seçeneğini ertelemeli olarak sunmaktadır. 3 ay erteleme seçeneği bulunan bu kredide 33 aya kadar olan vadelerde kolaylık sunulmaktadır.

Bu kredi seçeneğine başvuru yapabilmek için nüfus cüzdanı ya da sürü belgesi aslı ve fotokopisi, adres teyidi amacı ile belge, gelir belgesi ya da maaş bordrosu ile Akbank şubelerine gitmek ve başvuru yapmak yeterli olmaktadır. Ayrıca internet üzerinden de başvuru yapabilmek mümkündür. Bankanın resmi web adresine giriş yapılarak şubeye gitmeden kredi seçeneklerinden yararlanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı