Kredinotum.com

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2017

Alışveriş ve internet çılgınlığının arttığı bu çağda esnaf kapıdan müşteri bulmakta zorlanmaktadır. Son 50 yıl içerisinde esnaf vatandaşlarımızın kazancı ile şuan kazancı arasında uçurum farkı vardır. Alışveriş merkezleri ve ticaretin internete kayması sonrası esnafımız talebin yükselmesine rağmen kazancında düşme yaşamaktadır.

Bu da esnafımızı bankalardan kredi alarak yeni bir iş kurma, işini büyültme ihtiyacını ortaya koymuştur. Bu nedenle uzmanlarımız esnaf kredisi veren bankalar 2017 yılında hangi şartlar ve koşullarda kredi verdiği ile ilgili araştırma yaparak esnaflara özel kredi kampanyalarını bu yazıda derlediler.

Öncelikle esnaf için devletimizin 50 bin TL hibe, 100 bin TL geri ödemeli faizsiz kredi verdiğini hatırlatmak istiyorum. Buna göre KOSGEB’in desteklediği kurumlardan eğitim sonrası girişimcilik belgesi alarak devletimizden esnaflarımız 50 bin TL hibe kredi alabileceği gibi aynı belge ile ayrıca 100 bin TL’de geri ödemesi bulunan ancak faizsiz kredi alabilmektedir. Bu krediler için öncelikle  KOSGEB destekli kurumlar aracılığıyla girişimcilik eğitimi alarak girişimcilik belgesi almanız gerekmektedir.

Girişimcilik sertifikası nasıl alınır ile ilgili yazdığımız diğer yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu yazımız sayesinde girişimcilik sertifikası almak için gereken tüm bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca devlet bankalarının tümü esnaflara özel kredi kampanyası düzenlemektedir. Buna göre ziraat bankası 2017 yılı itibariyle esnaflara özel 1,34 faiz oranıyla 36 aya kadar vade uygulayarak sıfır masraflı 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredilerine aynı gün cevap vermektedir.

Yine halk bankası 1,42 faiz oranıyla düzenlediği özel esnaf kredi kampanyasında 100 bin TL’ye kadar ipotekli ihtiyaç kredi kampanyasında sıfır masraf talep etmekte olup herhangi bir ipotek karşılığında aynı gün kredi kullandırarak nakdi sorununu çözmek amacıyla esnaflarımıza destek sunmaktadır.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2017
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.