Kredinotum.com

Esnaf ve Sanatkarlara 30 bin ve 100 bin TL Faizsiz Kredi

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanları yaptığı açıklamada resmi gazetede yayımlanarak Bakanlar Kurulu kararı ile esnaf ve sanatkârlara iki yeni paket getirilerek sıfır faizli kredi hakkı verildiğini açıkladılar. Buna göre 30 bin TL ve 100 bin TL olmak üzere ikisi içinde herhangi ir faiz alınmayacağını belirten başkanlar, bu kredilerin 30 bin TL olanı için esnaflarımız, makine, ekipman, demirbaş, işyeri modernizasyonu, hammadde ile döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılabileceğini açıkladılar.

Diğer kredi imkânı olan 100 bin TL için de KOSGEB aracılığıyla kredi sağlanmaktadır. 100 bin TL faizsiz kredi için Girişimcilik eğitiminin alınması ve 30 yaşını tamamlamamış olması gerekilmektedir. KOSGEB tarafından onaylanan projelerin bankaya sunumu akabinde 100 bin TL faizsiz kredi KOSGEB’in sizi yönlendirdiği bankalar tarafından temin edilmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlara 30 bin ve 100 bin TL Faizsiz Kredi almak isteyen esnaf ve sanatkarlar daha önce KOSGEB hibe kredisi alanlar faizsiz kredi desteğinden yararlanamayacağını unutmayınız.

Kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında faaliyet gösteren ve geçen yıllarda ustalık belgesi sahibi girişimci esnaflar faizsiz kredi imkânından 2016 yılı içerisinde öncelikli yararlanacakları gibi kredilerden faydalanmak için Halkbank şubelerine direkt olarak başvuru yapabilirler. Esnaf ve Sanatkâr Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla da başvurular alınmakta olup bu iki kredi seçeneğinden herhangi birisini seçmek için herhangi bir aktif kredisinin bulunmaması gerekmektedir. 2016 yılına devreden herhangi bir kredisi bulunmayan esnaflar bu kredilerden yararlanabilmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlara 30 bin ve 100 bin TL Faizsiz Kredi
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.