Kredinotum.com

Ev Hanımına Kredi 2017

Bankalar ev hanımlarına ihtiyaç kredisi kapsamında kredi verebilmektedir. Büyük avantajlar ile sağlanan bu krediler, düşük taksitler ile geri ödenebilmektedir. Bankalar ev hanımlarını potansiyel müşteri olarak görmektedirler. Ev hanımlarının gelirleri bazen kısıtlı bazen de hiç olmayabilmektedir. Bunun için düşük faiz oranları ve uygun taksit seçenekleri ile ev hanımları ikna edilmeye çalışılmaktadır. Ev hanımlarının eşlerinin maaş bordroları, varsa taşınmazların belgesi veya kefil gibi seçenekler de istenebilir. Bankalar bu şartları kişinin kredi notuna ve gelir seviyesine göre seçmektedir.

Bankalar potansiyel müşteri yelpazesini genişletmek adına böyle bir girişimde bulunmuştur. Birçok imkânını sunmakta olan bankalar, politikalarına bağlı olarak isteklerini çoğaltabilir veya azaltabilirler. Yapılan kampanyaların olmaması durumunda ev hanımlarının kredi çekebilmesi imkansızdır. Resmiyette işsiz statüsünde olan ev hanımlarının bankaların yapmış olduğu kampanyalar dışında kişinin banka hesabındaki para ve bazı kriterler ışığında kredi verilebilmektedir. Ev hanımlarının gelirlerinin olmaması demek kredi çekemeyeceği anlamını taşımamaktadır.

Son yıllarda devletin ev hanımlarını ticarete ve işe yönlendirmeleri neticesinde günlük, haftalık veya düzenli olarak iş imkanına sahip olunabilmiştir. Banka şubeleri dönemsel olarak genel merkeze kredilerin durumu hakkında rapor sunduğu için verdikleri kredinin geri dönüşünün olup olmayacağına dair araştırmalarını titizlikle sürdürürler. Bunun için ev hanımlarına çoğunlukla kredi verilmediğine dair bir algı oluşmuştur. Ev hanımlarının üzerlerine kayıtlı bir mal var ise kredi çekme olasılığı büyük oranda artmaktadır.

Her ne kadar ev hanımlarına kredi veren bankalar çok olmasa da kefil veya ipotek ile kredinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun için ilgili bankanın müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilir, 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde kredinizi alabilirsiniz. İpoteğiniz yoksa ve kefil bulamıyorsanız bankalar kredi notunuza göre kredinizi verebilmektedir. Bunun için kredi kartı harcamalarına dikkat etmeli, ileride çekebileceğini kredilerin çıkma şansını arttırmak adına düzenli ödemelerde bulunabilirsiniz.

Ev Hanımına Kredi 2017
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.