Kredinotum.com

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2016

Bankalar, yıl içerisinde belirli dönemlerde ev hanımlarına kredi sağlamak amacıyla özel kampanyalar oluşturarak ev hanımlarının ticaret içerisinde bulunmasını desteklemek ve bankalar ile düzenli çalışmalarını sağlayarak yastık altında bulunan birikimlerini, birikim hesaplarında kullanmasına yönelik çalışmalardan dolayı, aylık belgelenebilir geliri olan veya eşi üzerinden sigortalı çalışan olarak görünen ev hanımlarına ihtiyaç kredisi sağlamaktadır.

Genel olarak ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalar 2016 yılında da özel kampanyalarına devam etmekte olup ev hanımının aylık gelirinin 12 katına kadar ihtiyaç kredilerinde sabah yapılan başvurular için öğlenden sonra, öğlen veya öğleden sonra yapılan başvurularda bir sonraki gün öğlen ve öğleden sonra dönüş sağlamaktadır. Bankalar ev hanımlarına her zaman standart müşterilerden daha düşük komisyonlarda faiz oranı ve masrafsız kredi seçeneği sunmaktadır.

Ev hanımlarının ev sahibi olmalarını desteklemek amacıyla da ev kredilerinde, ev hanımının aylık gelirinin veya sigortalı çalışansa maaşının ev sahibi olunabilmesi için ev hane gelirine eklenmesi de sağlanmaktadır ve ev kredisinde kredi ev hanımının adıyla sağlanmaktadır. Bu sayede hem ev hanımına ait olup hem de bankaya asıl borçlu ev hanımı olmakta, bu sayede bankalardan düşük faiz oranı ve masrafsız krediler alınabilmektedir. Ancak maaş bordrosu veya hiçbir geliri, taşınmaz mülkü olmayan ev hanımları kanuni olarak da banka politikaları gereği de kesinlikle hiçbir kredili işlemden yararlanamamaktadır.

Ev hanımları, kendileri üzerine var olan taşınmazları ipotek ettirerek kredi alabilmektedir. Eğer 100 bin TL değerinde bir eve sahipse %75ine kadar kredi alabilir. Ancak bankalar ihtiyaç kredilerinde üst limit genel olarak 50 bin TL belirlediği için alabileceği ev yüksek ihtiyaç kredisi 50 bin TL’yi geçemez. Veya var olan taşınmazını ipotek ettirerek kendisine özel bir araç için oto kredi alabilmektedir. Ayrıca ev hanımları bankalara yaptığı kredi başvurularında eşinin rızası üzerine kredi alabilmektedir. Kendileri eşlerinin bilgisi olmadan, imzalı izin evrakı olmadan hiçbir kredi alamamaktadır.

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2016
Yıldızlandır

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Burdan reklam yapiyorlar bankaya git onaylamiyorlar uc evim iki arabam var kiram 15000 milyar tapulari kira sozlesmelerimi gosterdim ev hanimlarina vermiyorlar ihtiyac kredisi icin butun bankalar onaylamadi burdan bakip inanipta gitmeyin yalan