Kredinotum.com

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016

Bankalar, belirli zamanlarda ev hanımlarına kredi vermek için kampanya yapmakta olup ev hanımlarının hem ticaretin içerisinde bulunmasını desteklemek amacıyla hem de bankalar ile düzenli çalışmalarını; birikim ve altın hesaplarını kullanmalarını teşvik etmek amacıyla belirli miktarlara kadar kredi vermektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2016 yılında yeni bir kampanya yaparak, ev hanımlarının gelirine göre 12 katına kadar kredi vermeye hazırlanıyorlar. Ev hanımlarına verilen krediler genel olarak düşük faiz ve yüksek vadede olmakla birlikte genel olarak birikim veya altın hesabı açtıran banka müşterilerine özel olarak kampanya hazırlamaktadırlar.

Ev hanımlarına genel olarak bankalar ev ve araç kredisi vermekte olup gelir durumlarına göre ihtiyaç kredisi de verebilmektedirler. Genel olarak ev hanımlarına kredi verilebilmesi için ev hanımının herhangi bir sağlık güvencesi olması ve minimum asgari ücret ile çalışan adı altında sigorta kaydının olması gerekmektedir. Uzmanların görüşüne göre ev hanımlarına kredi veren bankalar 2016 yılında ipotek karşılığı da kredi verecektir. Konut kredisi almayı düşünen bireyler için ev hanımının kazancı da konut kredisine destek olarak aile kazancı adı altında eklenmekte olup maaş bordrosu olmayan ev hanımlarının bankalardan kredi alması çok zordur.

Ancak ev hanımları, kendi bireylerine kayıtlı taşınmazları mevcut ve bu taşınmazı ipotek olarak gösterebilirlerse bankalar ihtiyaç kredisi olarak ipotek değerinin %75’ine kadar kredi vermektedir. Genel olarak 100 bin TL değerinde bir taşınmazın ipotek edilmesi durumunda 75 bin TL ihtiyaç kredisi bankalar ev hanımlarına aynı gün onaylamakta olup 50 bin TL üzerinde ihtiyaç kredilerinde genel merkez onayının alınması ve genel merkezin genelde bu tür kredilerde çok detaylı inceleme yapması nedeniyle bu kredi kampanyaları 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerinde geçerlidir.

Ayrıca ev hanımları eşlerinin kazancını da gelir beyanı olarak göstererek, eşlerinin rızası olmak üzere kredi kullanabilirler. Ancak bu kredide, resmi olarak kredi sahibi eş olmakla birlikte ev hanımı sadece bankada ev hanımlarına uygulanan prosedürler üzerinden işlem görerek faiz indirimi, dosya masrafsız ve ek hesap avantajlarıyla kredilerini anında alabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.