Kredinotum.com

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankaların vermiş oldukları krediler ve nakit avanslarla kişilerin pek çok ihtiyaçlarını kolaylıkla halledebilmesine ve nakit ihtiyaçlarını giderebilmesine olanak sunmaktadır. Ancak günümüzde bankalar kredi başvurusu yapan kişilerin belli kriterlere uyum sağlamasını istemekte olup, bu kriterler doğrultusunda kişilere kredi kullanma hakkı tanımakta ve kredilerin geri ödemesini garantilemektedir.

Bir evin tüm ekonomik giderlerini, maddi düzenini, borç ve alacaklarını, ödemelerini, mutfak giderlerini, geçimini, eve alınması gereken tüm eşyaları ve daha nice ihtiyaçları genellikle ev hanımı hesaplamaktadır. Eve gelen ve giden tüm paranın idaresini elinde tutmakta olan ev hanımı için kredi kullanım hakkı da tanınmaktadır. Kredi başvuruları sarasında yapmış oldukları tüm bu işleri bir belgeyle ile bankalara sunamadıkları için bankaların belirlemiş oldukları kriterlere uyum sağlayamayan ev hanımları için bankalar yeni düzenlemeler yaparak onlara da kredi kullanma hakkı tanımaktadırlar. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar avantajları ve ev hanımlarına sunmakta oldukları kolaylıklarla ve sunmuş oldukları kredi kullanım hakkı ile çok farklı çalışma politikası yürütmekte olup, tüm bu fırsatların yanı sıra belli başlı kolaylık fırsatları da yaratarak ev hanımlarına alternatifli yolların kullanılması için seçenekler sunmaktadır.

Gelir belgesine sahip olmayan kişiler bankalara başvuru yaptıklarında işlemlerin sonuçları olumsuz olabilmekteyken ve bankalar bu gibi kişilere kredi verebilme konusunda çekingen davranabilirken, yapılan düzenlemeler ve bankaların inisiyatiflerine göre ev hanımları da kredi kullanabilmektedir. Ev hanımının herhangi bir bankada mevduat hesabı mevcut ise ya da ev hanımın üzerinde ev, otomobil gibi mülk bulunuyorsa kredi kullanma şansı yakalayabilmektedir. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ev hanımlarına sunmuş oldukları alternatif iki ayrı yol sayesinde kredi kullanabilmektedir. Birinci yol ev hanımının hane halkı içinde gelirini belgeleyebilen bir kimsenin kefil olarak gösterilmesi veya ev hanımının eşinin üzerine ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilmesidir. İkinci yol ise ev hanımının üzerinde bulunan araç veya ev gibi tapulu mülkün mal beyanının yapılmasıdır. Ayrıca uygulanabilecek diğer bir yol ise ev hanımının üzerindeki evden kira gelirinin olması durumunda başvuru işlemi yapılırken bu durumu bildirmesi ya da belgelendirmesi yeterli olmaktadır. Bu yol ile kredi işlemlerinin yapılabilmesi için kiradaki mülkün tapusuyla bankaya gidilerek kredi talebinde bulunmak gerekmektedir.

Ev hanımlarına kredi verme konusunda avantajlı yollar sunarak çalışmalarına ve düzenlemelerine devam eden bankalar, bir alternatifli yollarını genişleterek kredi kullanılabilmesi için bankaya otomatik ödeme talimatı verilerek bankanın müşterisi olabilme imkanı sunmaktadır. Bu işlemle hesap işletim ücreti kesilmemektedir. Ayrıca belli sürelerde hesapta para birikmesine fırsat veren bu işlem ile potansiyel müşterilerin arasında bulunabilinmektedir. Bu durumda ev hanımları düşük tutarlarda dahi kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Ev hanımlarına Kredi Veren Bankalar hangileridir?

  • Finans Bank
  • Deniz Bank
  • Garanti Bankası
  • ING Bank
  • Citi Bank
  • Bank Asya (Nakit kredi vermemektedir)
  • Türkiye İş Bankası
  • Yapı Kredi Bankası

Listede yazılan bu bankalar ev hanımlarına kredi vermekte olup, belirtilen bu bankaların çalışma politikaları incelenerek kredi talebinde bulunulması önerilmektedir. Ayrıca bu bankalar kredi kartı verebilmektedir. Kredi taksitlerinin düzenli yatırılması ile tekrar kredi kullanma şansı da tanıyabilmektedirler.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
5 (100%) 2 yıldız

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • ben ev hanımıyım 10.000 tlyihtiyacım var eşim selbes iş yapyor ihtiyaç kredsi alabilirmiyim hangi banka verir