Kredinotum.com

Ev Sahiplerine Kredi Kolay

Finansbank ev sahipleri için hazırlamış olduğu bu kredi seçeneğinde avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Ev sahibi olanlar Finansbank’tan ihtiyaçlarını karşılayacak olan ve hayallerini gerçekleştirecek olan ihtiyaç kredilerinden yararlanabilmektedirler. Bu kredi seçeneğinde ev sahibi olan kişiler bankaya müracaat ederek talep ettikleri kredi tutarı karşılığında konutu teminat olarak göstererek ihtiyaç kredisi başvurularını yapabilmekte ve TL bazında daha uzun vade seçeneklerinde kredi kullanabilme şansını yakalamaktadırlar.

Ev sahiplerine kredi kolay hizmeti sahip olunan konut teminat olarak gösterilmektedir. Ayrıca Konut Finansmanı Kanunu çerçevesinde tüketicilere sunulmakta olan bir kredidir. Bu kredi seçeneğinde tüketiciler üst limit olarak 200.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilmektedirler. Bu kredi TL cinsinden kullanılmaktadır. Kullanılan kredinin vade seçenekleri ise en yüksek 120 aya kadar olup, sahip olunan evin ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanmak da mümkündür. Kredi başvurusu esnasında teminat gösterilecek olan konutun birinci dereceden ipoteği alınmaktadır. Ayrıca sabit faizli konut kredilerinde de erken ödeme ve erken kapatma durumunda faiz indirimi yapılmakta ve daha sonrasında ödenen tutarın üzerinden %2 oranında ücret tahsil edilmektedir.

Ev sahiplerine kredi kolay seçeneğinden yararlanabilmek için herhangi bir Finansbank şubesini ziyaret etmek yeterlidir. Ancak unutulmaması gerekir ki Konut Finansmanı Kanunu kapsamında kullandırılmakta olan ipotek teminatlı tüketici kredisi seçeneğidir. Bu kredide dosya masrafı kullanılan kredi tutarının %2’si yani 500 TL’dir. Ev sahiplerine kredi kolay seçeneğinden yararlanmak ve bankaya başvuru yapabilmek için gerekli evraklar ile bankaya müracaat edilmesi gerekmektedir. Bankanın başvuru esnasında talep ettiği evraklar ise; nüfus cüzdanı aslı ya da noter tasdikli sureti, adres kayıt sisteminde bulunan adres bilgisinin güncel olması durumunda elektrik, sabit telefon, doğalgaz, cep telefonu ve su faturalarından son 3 ay içinde düzenlenmiş olanlardan bir tanesi, gelir belgesi ile birlikte alınacak konutun tapusu ya da fotokopisi bankaya beyan edilmelidir.

Ücretli olarak çalışmakta olan kişiler yukarıda belirtilmekte olan evrakların dışında son aya ait maaş bordrosu ile ya da şirket yazısı ile bankaya müracaat etmelidir. Ayrıca talep edilecek olan diğer evraklar ise varsa eğer tapu fotokopileri, kira kontratları, araç ruhsatları ile birlikte mevduat belgeleri ile birlikte ek geliri belgeleyen evraktır.

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.