Kredinotum.com

Evlenen Memura 4 Bin Lira Yardım

Nisan ayı içinde torba yasa ile kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiş olan Çeyiz Yardımından sonra kamu çalışanları için çalışmalar yürütmekte olan ve memurları temsil eden Memur-Sen Genel Başkanı kamu çalışanlarının her birine evlenme yardımı ödeneği hususuna Toplu Sözleşme masası içerisine yer vermektedir.

Doğum Yardımı, Aile Yardımı ve Kreş Yardımı ödeneklerinin artmasına ilişkin tekliflerin bildirilmesi sonrasında Memur-Sen Başkanı kendisi veya çocukları evlenecek olan tüm kamu personellerine maddi destek amacı ile bir Evlenme Yardımı Ödeneği ayrılması talebini bildirmektedir.

Evlenen Memura 4 Bin Lira Yardım Toplu Sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarını temsil etmek için orada olan Memur-Sen memurların talepleri içerinde bulunan evlendirme yardımı ödeneği için 3 bin 946 TL ödenek ayrılmasını talep etmektedir. Yapılan görüşmeler sırasında aile kurumunun oluşturulması ve bu kurumun öneminin altı çizilerek ilk aşamada devlet desteklerinin sağlanmasına yönelik açıklamalarda bulunarak bu ödeneğin çıkmasını talep eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümet tarafından getirilen çeyiz yardımı düzenlemesi evlenecek genç çiftler için atılmış olan bu adımların olumlu olduğunu ve desteklediğini belirterek, hükümetin bu yaklaşımı dolayısı ile devlet çalışanlarının kendisi ya da çocuğunun evlenmesi aşamasında memura 4 bin lira yardım talebini kabul edeceklerini düşündüğünü ifade etmektedir.

Memur-Sen Genel Başkanı tarafından sunulan bu teklifin kabul edilmesi durumunda evlenecek olan tüm kamu çalışanlarına en yüksek memur aylığı üzerinden beş katı hesaplama yapılar ortalama 3 bin 946 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

Devlet memurunun çocuğunun evlenmesi halinde ise memura ödenmesi talep edilen tutar en yüksek devlet memuru maaşının iki katı üzerinden toplam 1,578 TL olarak hesaplanmaktadır. Kamu çalışanlarının sabırsızlıkla beklemesine yol açan bu ödenek teklifin kabul edilmesi ile devlet memurlarının kendi evliliklerinde ya da çocuklarını evlendirmelerinde başvuru yaparak ödenekten faydalanmaları mümkün olmaktadır.

Evlenen Memura 4 Bin Lira Yardım
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.