Kredinotum.com

Evraksız Anında Kredi Başvurusu

Bankaların ve finansal kuruluşların ürünleri içerisinde ihtiyaç, konut, taşıt ve tüketici gibi pek çok türde kredi çeşidi bulunmaktadır. Teknolojinin ve gelişen çağın hızı ile birlikte bankalar bu ürün ve hizmetlerini kullandırırken pek çok alternatif yolla başvuruları kabul etmekte ve tüketicilere bu kanallardan başvuru yapabilme avantajı sunmaktadır.

Günümüzde neredeyse tüm bankaların internet ve telefon şubesi bulunmaktadır. Bu bankacılık kanalları üzerinden herhangi bir şubeye müracaat etme ihtiyacı duyulmadan pek çok işlemler anında yürütülebilmektedir. İnternet ağı aracılığı ile tüm bankacılık işlemleri bir tıkla yürütülebildiği gibi kredi, kredi kartı, fatura ödemelerinin yapılmasının yanı sıra evraksız anında kredi başvurusu da yapılabilmektedir.

Bankaların internet bankacılığı şubeleri üzerinden giriş yapılmasının ardından evraksız anında kredi başvurusu yapabilmek için başvurular bölümüne gelinmesinin ardından formun doldurulması gerekmektedir. İlgili formun doldurulmasının ardından gönder butonuna basılması ile başvuru yapılmış olmaktadır. Çok kısa bir süre sonunda kredi başvurusu talebinin yanıtı cep telefonuna kısa mesaj olarak iletilmektedir. Ayrıca günümüzde pek çok bankanın mobil hizmetler ile kredi ve kredi kartı başvurularına yanıt verdiğini de söylemek mümkündür. Yalnızca tek bir SMS ile kredi başvurusu yapabilme olanağı sunan bu bankalara evraksız kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca ilgili bankanın müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmelerde de kredi talebinde bulunmak oldukça kolaydır.

Kefilsiz ve evraksız kredi seçenekleri sunmakta olan pek çok banka bu kredi ürünlerini dönemsel olarak hazırlamakta ve tüketicilere sunmaktadır. Evraksız kredi başvuruları sonrasında bankaya müracaat ederek kredinin kullanılmasına olanak sunan bankalar arasında Yapı Kredi Bankası, Finans Bank ve TEB bulunmaktadır. Yapı Kredi bankası kefilsiz şartsız kredi seçeneğini kullanacak olan tüketiciler internet üzerinden başvuru yapabilmektedirler. FinansBank’ın sunduğu kredi ürününde de yine internet ağından yararlanılabildiği gibi online başvuru seçeneği ile başvuru talebi alınmaktadır. Türk Ekonomi Bankası pratik ihtiyaç kredisi seçeneği ile tüketicilerin herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı olmadan başvuru yapmaların olanak sunmaktadır. TEB’in kefilsiz ve bordrosuz kredi seçeneğinde de yine internet şubesi kanalından başvuru kabul ettiğini belirtmek gerekmektedir.

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.