Kredinotum.com

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Türkiye’de hem dini açıdan hem de kar etmek için insanlarımız faizsiz kredi alabilmenin yollarını aramaktadır. Bankalar, bu nedenle her yıl yaptığı gibi bu yıl da faizsiz kredi kampanyası yapmaktadır. Bu nedenle size bu yazımızda faizsiz kredi veren bankalar 2017 yılında hazırlamış oldukları kampanya ve bu faizsiz krediyi nasıl alabileceğiniz ile ilgili detaylar aktaracağım. Öncelikle sıfır faizli kredi, bankaların kendi inisiyatifinde olup Türkiye’de HSBC, Finansbank, INGBank ve Denizbank dışında faizsiz kredi veren banka yoktur. Diğer bankalar ara ara dönemsel olarak, sadece özel müşterilerine 5000TL’ye kadar faizsiz kredi vermekte olup genelde 12 ayda geri ödemeli, dosya masraflı ve sigorta masraflı olarak sunmaktadır.

HSBC, genel olarak her yıl 3000TL faizsiz kredi kampanyası yaparak 9 ayda geri iade istemek üzere ayda 333,3TL taksitle müşterilerine kampanya hazırlamaktadır. Ancak bunun için HSBC kredi kartı tanımlamakta ve 9 ay için ayda 200TL alt limitli kredi kartının kullanım sözü almaktadır.

Siz, HSBC kredi kartınızı 9 ay boyunca 200TL alt limit ile kullandığınızda yıllık 120TL kredi kartı aidatı ve faiz ödemek durumunda kalıyorsunuz. Bu da banka için her türlü karlı olmaktadır. Siz, faizsiz kredi kullandığınızı düşünürken farklı yöntem ve kanallar ile banka sizden faiz ve masrafları almaktadır. Finansbank, her yıl olduğu gibi bu yıl da faizsiz kredi kampanyası yapmaktadır.

Bu kampanyaya göre 2000TL için 12 ayda geri ödemek üzere 166,6TL taksit koşuluyla kredi vermekte olup 199TL dosya masrafı ile yaş ve hayat durumunuza göre 80 ile 300TL arası da sigorta masrafını kredi içerisinde kesmektedir. Ayrıca sağladığı kredi kartı ile 1 yıl ayda 100TL alt limit ile kullanım sözü de almaktadır. Denizbank bu sene yaptığı faizsiz kredi kampanyasında 2500TL için 12 ay vade ile 99TL dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı aldığı gibi Bonus özellikli kredi kartı için aylık 150TL alt limitli 1 yıl kullanım sözü almaktadır. INGBank yaptığı kampanyada 1000TL için 83,3TL aylık taksitle kredi sağlamakta olup faiz almadığı gibi 49TL dosya masrafı ve hayat sigortası zorunluluğu getirmiştir.

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.