Faturasız Çek Kırdırma

Faturasız Çek Kırdırma
Faturasız Çek Kırdırma

Yaptığınız ticaret sonrası, herhangi bir faturalı işlem değil ve vergi ödememek adına faturasız çek aldıysanız, çekinizi hiçbir faktoring firması kırmayacak, yani nakit paraya çevirmeyecektir. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey faturasız çek kırdırma işlemi için firma / faktoring veya şahıs araştırmasıdır. Yeni çıkan kanunlar sonrası faturasız hiçbir firma, kurum, kuruluş veya kişi faturasız çeki nakit paraya çevirmemektedir.

Bunun nedeni öncelikle geri ödenmeyen çeklerin karşılığında hiçbir kanuni ve adli yaptırımın olmaması, hapis cezasının kalkmış olması dolayısıyla battım diyen kişiden hiçbir tahsilat yapılmamasıdır. Bu nedenle tefeciler dışında hiç kimse sizin faturasız çekinizi bozmayacaktır.Ayrıca 2014 yılı sonrası yeni çıkan kanuna göre çekler daha öncelerde bankalar aracılığıyla yapılmaktayken artık özel finans kuruluşları ve faktoring firmaları tarafından yapılmaktadır.

[ads2]

Faktoring firmaları da çekin ödenmesi konusunda titiz davranarak, faturası olmayan çeklerin nakite çevirme işlemini gerçekleştirmemektedir. Ülkemizin her ilinde faktoring firmalarına ulaşmak mümkün olup çek kırdırmak istiyorsanız ancak faturanız yoksa istanbul, izmir, ankara, antalya gibi büyük şehirlerde olan ve size nakit para vererek çekinize güvenen, faturasız işlem yapan kişiler bulmalısınız.

Bu kişiler, yüksek oranlarda çekinizi kıracağı gibi çekin geri ödenmemesi durumunda da sizden bir kefil veya ipotek isteyebilmektedir. Ayrıca bu kişilerle yapacağınız faturasız çek kırdırma işlemlerinde, tamamen kanun dışı ve yasalara aykırı bir işlem olup, kanuni olarak maddi para cezası dışında adli olarak hapis cezası da alabilmeniz muhtemeldir.

Eğer çekinizin faturası yok ve çok da büyük aciliyeti yoksa kırdırmamanızı ve bekletmenizi, zamanı geldiğinde kullanmanızı veya nakite çevirmek yerine herhangi bir eşya ile bartır yani takas etmenizi uzmanlarımız önermektedir. Aksi durumda çekinizi kırdırdığınız yere geri ödeme yapmak zorunda kalacağınız gibi aldığınız yerden de paranızı tahsil etmek dışında, ödediğiniz parayı da tahsil etmek durumunda kalabilirsiniz.

Faturasız Çek Kırdırma
4 (80%) 2 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan