Kredinotum.com

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleşir

Kredi kayıt bürosu tarafından tüketicilerin kendi kredi notlarını öğrenebilmeleri amacıyla findeks markası altında kurularak bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik tüm kredili işlemlerin raporlaması ve puanlaması ile ilgili findeks.com üzerinden işlem yapabilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işlemi nasıl gerçekleşir bilmiyorsanız aşağıdaki yönergelerimizi takip ederek findeks kredi notu sorgulamanızı kayıt olmadan sorgulamaya kadar yapabileceğiniz gibi daha önce findeks üyeliğiniz var ve kredi notu sorgulaması yapmayı bilmiyorsanız sırasıyla aşağıdan işlemlere devam edebilirsiniz. Öncelikle findeks.com web sitesine giriş yaparak sağ üst bölümünde yeşil olarak yer alan GİRİŞ YAP sekmesine tıklayarak açılan sayfada sağ üstte turuncu olarak yer alan YENİ ÜYELİK butonuna basınız. Karşınıza gelen üyelik formundaki tüm bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurunuz.  Sözleşmeyi onaylayarak devam butonuna basınız.

İkinci adımda sizi güvenlik sorusu karşılayacaktır. Güvenlik sorularından birisini seçerek resmi kayıtlara göre cevabını doldurunuz ve devam butonuna basarak sonraki sayfaya geçiniz. Üçüncü sayfada sizi cep telefonu onayı beklemektedir. Bankalar sisteminde kayıtlı olan ve aktif olarak kullandığınız telefon numarasını seçerek onaylayınız ve cep telefonuna gelen onay kodunu ekrana giriniz. Eğer herhangi bir cep telefon numarası çıkmadıysa herhangi bir bankaya giderek vadesiz hesap açtırıp telefon numaranızı sisteme giriş yaptırınız. Devam butona basarak bir sonraki sayfaya geçiniz. Dördüncü sayfada herhangi bir güvenlik resmi seçiniz. Bu, fake sayfaları önlemek adına kullanılmaktadır. Seçim sonrası devam butonuna basarak son sayfaya geçiniz.

Beşinci sayfada güvenlik ayarları ve parola işlemlerinizi tamamlayarak devam butonuna bastıktan sonra findeks.com üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır. Eğer findeks.com üyeliğiniz varsa ve direkt giriş yaptıysanız bu aşamadan sonra findeks kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştireceğiz. Giriş yaptıktan sonra sayfa içerisinde FİNDEKS KREDİ NOTU alanına tıklayarak kredi notu sorgulama işlemi yapacağımız sayfaya gidelim.

Bu sayfada eğer risk raporunuzu da görmek istiyorsanız risk raporunu da talep ediyorum kutucuğunu işaretleyiniz. İstemiyorsanız tık işaretini kaldırınız. Kredi kartı bilgilerinizi girerek talep edilen ücreti ödedikten sonra en altta sözleşmenin onaylanması sonrası NOT AL butonuna basarak kredi notunuzu görebilirsiniz. Ayrıca findeks mobil uygulaması sayesinde daha hızlı giriş ve üyelik işlemi yapabilir, her an her yerde kredi notunuzu sorgulayabilir, risk raporunuzu satın alabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleşir
5 (100%) 2 yıldız

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.