Kredinotum.com

Findeks Kredi Notum Sıfır 0

İhtiyaç kredileri, konut kredileri veya farklı kredili ürün başvurularında bankalar öncelikle findeks kredi notuna bakmaktadır. Genel olarak findeks kredi notu 0 ile başlayarak 1900 puana kadar çıkmaktadır. Bankalar, ret cevabı verirken kredi notunuzun düşük veya sıfır olması yani hiç findeks kredi notunuzun hesaplanmamış olmasından dolayı kredi veremediklerini belirtirler. Bizde bu nedenle findeks kredi notum sıfır 0 sorusuna cevap hazırladık. Buna göre, bankalar ile daha önce hiç çalışmadıysanız, herhangi bir kredili ürün talebiniz olumlu dönüş almadıysa kredi notunuz sıfır çıkacaktır. Öncelikle kredi notunuzun hesaplanması için herhangi bir bankadan kredi kartı, kredi veya ek hesap kullanmış olmanız gerekiyor.

Bankalar ile hiç çalışma yapmamış; kredi çekmemiş, kredi kartı kullanmamış veya kredili ek hesap yani avans hesap sahibi olmamış, vadeli mevduat hesabı veya çek kullanmamış kişilerin kredi notu hesaplanamayacağı için kredi notu hesaplanamadı sonucu veya kredi notunuz sıfır ya da kredi notu eksi olarak görüntülenebilir. Bunun nedeni daha önce hiçbir banka ile hiçbir çalışma yapılmamış olmasıdır. Kredi notunuzu hesaplayabilmesi için sisteme herhangi bir kredili ürün girişi yapılmalıdır. Bu nedenle kredi notunuz hesaplanamaz. Ancak bankalar kredi notu hesaplanamayan veya sıfır olan kişilere kredi verebilmektedir.

Daha önce hiç kredili bir ürü almadığınız için sizi biraz daha fazla riskli görebilir. Bu aşamada yapmanız gereken az limitli standart bir kredi kartı başvurusu yaparak onay almak ve bu kredi kartının ilk ekstre tarihinin geçmesi ve Findeks’in sizin kredi notunuzu hesaplaması için 30 gün geçmesidir. Kredi notunuzun sıfır olması ayrıca kredili ürün kullanmış kişilerde farklı anlama da gelmektedir. Eğer sürekli gecikmiş ödemeleriniz varsa, avukat veya icralık olduysanız, borcunuz varlık yönetim şirketlerine devredildiyse kredi notunuzun sıfır çıkma ihtimali vardır.

Çünkü, sistem sizin sürekli gecikme yapmanız veya kanuni takip yaşamanız sonrası sorunları çözmemeniz ile birlikte kredi notunuzu eksiye düşüremeyeceği için kredi notunuzu sıfırlar. Buradan kurtulmak için tüm borçlarınızı ödeyip, en kısa sürede herhangi bir banka ile kredili ürün çalışması yapıyor olmanız ve yeni kredili ürünlerinizi zamanında ödüyor olmanız gerekmektedir.

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.