Kredinotum.com

Garanti Bankası 4.5G Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma

1 Nisan 2016 sonrası hayatımıza giren 4.5G yüksek hızlı mobil internet özelliği için ön şartlardan bir tanesi de sim kartın uyumlu olup olmadığıydı. Buna göre cep telefonunuzun 4.5G uyumlu olması gerekmekte olup ayrıca sim kartınızın da 4.5G uyumlu olması gerekmekteydi. Bu aşamada eğer sim kartınızı son 2 sene içerisinde değiştirmediyseniz, hattınızı 3.5G sim kartlarıyla değiştirmeniz gerekmekteydi.

Eğer bu aşamasa sim kartınızı değiştirdiyseniz, garanti bankasının internet bankacılığını kullanamayacaksınız. Çünkü bankalar, telefon operatörleriyle koordineli çalışmakta olup, hat kapanması – hat değiştirilmesi veya yenilemesi durumunda, telefon operatörleri bankalara bilgi vermekte olup internet bankacılığı ve telefon bankacılığı işlemleriniz geçici olarak bloke edilmektedir. Bu, sizin internet bankacılığınızın güvenliği için gerekmektedir. Bu aşamada eğer internet hizmetlerini kullanmak isterseniz garanti bankası bu işlem için 7 gün beklemekte ve hattın aktif olması durumunda işleminizi otomatik olarak onaylayarak blokeyi kaldırmaktadır.

Ancak bu aşamada 7 gün beklemek yerine blokeyi hemen kaldırmak isterseniz garanti bankası telefon bankacılığını arayarak blokenin kaldırılma talebini iletebilirsiniz. Ayrıca tüm Türkiye’de bulunan herhangi bir garanti bankası şubesine giderek de blokeyi kaldırma talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca ATM veya kredi kartı olan kişiler, garanti bankası ATM’leri üzerinden blokeyi kendileri de kaldırabilmektedir. Bloke, işlem talebinin iletilmesi akabinde anında kaldırılmaktadır.

Eğer birden fazla bankada hesabınız varsa ve tüm bankaların blokesini kaldırmak istiyorsanız, her banka için ayrı işlem yapmanız gerekmekte olup tek işlem ile tüm bankaların blokesi maalesef kaldırılamamaktadır.

Garanti Bankası 4.5G Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Garanti Bankası sim blokeleri otomatik kalkmaz. Çünki hesabım olup kartım olmadığı için , müşteri hizmetleri bile yardımcı olamadı ,son çare banka şubesine gitmek oldu. Eğer elinizde bir kredi veya banka kartı varsa bir bankamatikten veya müşteri hizmetlerin den blokeyi kaldırabilirsiniz. Bloke devam ederse interaktif bankacılık işlemlerinde , ttnet avea vodafon gm mobil gibi cihaz vb alımlarda banka onayı istendiğinden telefonunuza mesaj gelmez ve KBB puanınız yüksek olsa bile cihaz alamazsınız.

  • Garanti bankası sim kart blokelerini 7 gün sonra otomatik kaldırıyor mu bilgi verebilir misiniz