Kredinotum.com

Garanti Bankası Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor

Bildiğiniz gibi bankacılık sektörünün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişmesi ile birlikte banka çalışan maaşları yükselmektedir. Bir banka, kurumsallığına göre çalışanlarına çalışma şartları ve maaşları belirlemektedir. Şuanda Türkiye’de en iyi maaş ve şartları veren banka, Garanti Bankasıdır. Bu nedenle uzmanlarımıza gelen sorulardan en fazla garanti bankası çalışanları ne kadar maaş alıyor olmuştur ve uzmanlarımız sizler için bu soruya cevap hazırladılar. Buna göre, garanti bankasında çalışan tüm banka personeli ve yönetim kadrosu kanuni zorunluluk nedeniyle sosyal güvence olarak SGK’ya bağlı sigortalı olmakla birlikte ayrıca bankanın anlaşmalı olduğu tam kapsamlı ve tüm hastanelerde %100 geçerli özel sağlık sigortası mevcuttur.

Bu, banka çalışanları için her zaman özel olarak hissettirilme duygusu ve çalışma için avantaj olarak görülmüştür. Genel olarak bir bankada en alt çalışan olarak görünen gişe memurundan, bireysel müşteri temsilcisi ile kurumsal müşteri temsilcileri, banka müdür yardımcıları ve banka müdürlerinden, genel müdürler, bölge müdürleri ve banka genel koordinatörlerinden banka CEO’suna kadar birçok kademe olup bir banka çalışanı gişede başlayıp bir bankanın CEO’su olabilir.

Bankalar, genel olarak yükselme için hiçbir çizgi koymamakla birlikte bankaya 20 yaşında üniversite mezunu olarak gişe memuru giren bir çalışan, hem iş hem öğrencilik kariyerini devam ettirerek o bankanın genel müdürü hatta CEO’su olabilir. Bu nedenle banka çalışanları, milletimiz tarafından daima kaliteli bir meslek olarak çocuklarına anlatılıp bilgilendirilmektedirler. Bankaların birçoğu gişe memuruna asgari ücret ödeyerek 3 ayda bir ek ikramiye ve yılbaşında ek ikramiye gibi maaşlar öderken garanti bankasında çalışan bir gişe memuru minimum 1.300TL maaş almaktadır.

1 sene içerisinde gişedeki işlemlerini sorunsuz tamamlayan bir memur, banka içerisindeki sınav sonrası bireysel müşteri temsilcisi olabileceği gibi çok kısa sürede kurumsal müşteri temsilciliğinden şube müdür yardımcılığına kadar çıkabilir. Garanti Bankası şube çalışanları yılda 4 kere ikramiye almakta, yemek fişleri, yabancı dil eğitimleri ile birlikte yan satışlardan gelirleri de olmaktadır. Genel olarak 1.300TL’den başlayan en düşük maaşla 12 bin TL’ye kadar değişen maaşlar alabilmektedirler.

Garanti Bankası Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.