Kredinotum.com

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bu yazımda sizlerle Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma konusunu paylaşacağım. Banka sektöründe öncü bankalardan olan Garanti Bankası müşterilerinin ödeme güçlüğü çektiği durumlarda müşterisini mağdur bırakmamak adına  kredi kartı ve çekilen kredilerin taksitlerini ödeyebilecekleri küçük rakamlara bölmek için yeniden yapılandırma, yeniden finansman, yardımcı finansman adı altında bir çok kolaylık sağlamaktadır.

Zamanla ortaya çıkan yeni giderler sebebiyle çekmiş olduğunuz kredilerin taksit ödemelerinde sıkıntıya girmeniz, borçlarınızı ödenemez hale getirebilir ve hatta geçen zaman zarfında icra durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak, Garanti Bankası bu hususta önlemlerini almış ve önceden vermiş olduğu kredilerin ödenmeyen miktarları için tekrardan bir değerlendirme ve yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Lakin bu tekrardan yapılandırma ve taksitlendirme işlemleri için tekrar bir faiz bütçesi hesaplaması yaparak, bu faizleri mevcut kredinin üzerine eklemektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma da öncelikli olarak, müşterilerin son üç ay içindeki ödemelerine bakmakta ve buna ek olarak müşteri sicilinin de düzgün olması neticesinde yapılandırma işlemini gerçekleştirmektedir.

Eğer siz de Garanti Bankası Kredi Kartları’ndan birisini kullanmaktaysanız, borçları zamanında ve geciktirmeden ödediyseniz ve müşteri siciliniz temizse bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Siz de Kredi Kartı borcu yüzünden kara listeye girmek istemiyorsanız ve Garanti kredi kartı kullanıyorsanız, kredi kartı borçlarınızı tekrar yapılandırma işlemi ile 9 taksit imkanına kadar uzatabilirsiniz.

Bu hizmetten faydalanmak için, en az bir kaç dönemlik gecikme olması gerekmekte. Bu badireyi atlattıktan sonra bu hizmet için talepte bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır ?

Bu başvuruyu yaparken yapmamız gereken şey : Müşteri hizmetlerini aramak olacak. Alo Garanti 444 0 333 numarasını aradığımız zaman, sistem bizden yapmak istediğimiz işlemi bir kaç kelime ile söylememizi isteyecektir. Bundan sonra, “Garanti Bankası Bonus Kart Risk Birimi” ile görüşmek istediğimizi söyleyeceğiz. Daha sonra kredi kartı numaramızı girmemizi talep edecektir. Bu işlemi de yaptığımız zaman sistem bizi ilgili müşteri  hizmetlerine bağlayacak.

Müşteri temsilcisine, kredi kartımızın birkaç dönemlik borcu olduğunu ve Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi yapmak istediğimizi ileteceğiz. Müşteri temsilcisi bize, bu konu ile ilgilenen birimin telefonunu verecektir. (müşteri hizmetlerinden verilen telefon numarası, 0212 410 90 00 ) İlgili birimi aradığımız zaman, yetkililere Garanti Bankası Bonus kart  borcumuzu taksitlendirmek istediğimizi bildireceğiz. Bu konuşmalardan sonra bize Garanti Bankası Kredi Kartımız için bir ödeme planı çıkartılacak ve bu ödeme planına göre borçlarımızı ödemeye başlayacağız.

Peki bizden her hangi bir belge istenecek mi? Hayır. Sadece kredi kartımız bu işlem için yeterlidir.

İşte gördüğünüz gibi artık kredi kartı borcunuzu istediğiniz zaman yeniden yapılandırabilir ve taksitlendirebilirsiniz.

Böyle iyi bir şeymiş gibi ballandıra ballandıra anlattığıma bakmayın, Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ödeme güçlüğü çekmeye başlamanız durumunda yasal takibe girmemek için tercih etmeniz gereken yollardan biri olmalıdır. Zira, kredi notu ya da skorunuz üzerinde ciddi bir negatif etkisi olacaktır. Ayrıca, kredi limitlerinizi banka açısından görünür kılacağı için yüklü miktarda bir krediye acil bir ihtiyaç duymanız halinde bankadan red cevabı alma ihtimalinizi çok yükseltecektir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma konusunda sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından sitemiz uzmanlarına iletebilir, sorularınıza cevaplar alabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • benim 1000 tl kartım var 2 hafta a once yapılandırma yaptım yanı taksitlendirme borcu odedimi geri kulana bilirmiyim geri vermeyeceklerse katı tamamı ile kapatacam ilişkimi sonlandıracagım bilgi istiyorum (yasal takibe gitmedi kartım 90 un sureye girmedi 2 ay geciktirdim )