Garanti Bankası Swift Kodu

0
0 views
Rate this post

Türkiye’de 65 seneye aşkın köklü hizmet deneyimi ve müşterilerine tanımış olduğu nakit düzeyleri ile oldukça başarılı bir bankacılık oluşumu sunan Garanti Bankası, yurt dışı nakit transferlerinde de güvenilir bir yapı imkanı tanımaktadır. Özellikle de swift kodu ile yurt dışına yapılacak olan transferlerde Garanti Bankası’nın sistematik bir yapısı söz konusudur. 1977 senesinden bu yana Dünya genelinde kullanılır bir yapı ile ilerlemekte olan Garanti Bankası’nın swift kodu üzerinden bakıldığında da bu uygulamanın 11 haneli banka kodlama sistemi ile standardize olarak Türkiye’de 8 haneye oluşarak ait olmaktadır. Bankanın harfleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi ve yerel kodları oluşturan bu kodlama kapsamında da hızlı bir yurt dışı odaklı nakit işleyişi sizleri belemektedir.

Garanti Bankası swift kodu nedir?

Garanti Bankası Swift kodu TGBATRIS şeklinde olmaktadır. Az önce de anlatmış olduğu gibi bu kodlama sistemi bankanın harfleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi TR ve son iki harfi de yerel iki kodlamadan oluşmaktadır. Bu oluşum dahilinde de yurt dışı odağında yön bulan döviz transferleri dahilinde de net bir şekilde kazanç elde edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde sizler nakit oluşumlarınızı ilerletebilir, kendiniz adınıza ya da şirket üzerinden kuracağınız etkileşimleri gayet yerinde sürdürebilirsiniz. Bu aşamalarda Garanti Bankası Swift kodunun sundu sistemli güvenilirlik sizler için iyi bir detay olacaktır.

Garanti Bankası yurt dışı nakit transferlerinde nelere dikkat edilir?

Garanti Bankası ile yurt dışı döviz transferleri esnasında sizler hesap sahibinin adı soyadı, bankanın swift kodu, hesap numarası ve ıban numarası o bilgiye verilmektedir. Hesabı alacak kişiye iletilen bilgiler dahilinde sizler gayet yerinde bir şekilde nakit işlemlerinizi belli bir çizgi üzerinden ilerletebilirsiniz. Bunu başardığınız takdirde de sorunsuz ve çok çeşitli bir yurt dışı nakit transfer düzenine erişme şansınız yakalayabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Genel olarak bakıldığı zaman Türkiye’nin özel sektör açısından en başarılı bankalarından birisi olan Garanti Bankası’nın swift kodu uygulaması sayesinde daha hızlı ve ekonomik bir hale gelen bir yurt dışı uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası %1,24 Faizli Bahar Kredisi başlıklı makalemizde garanti bahar kredisi kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER