Garanti Kredi Borcu Yapılandırma

Garanti Kredi Borcu Yapılandırma
Garanti Kredi Borcu Yapılandırma

Garanti bankasına kredi borcunuz var ve ödeme tarihi değişikliği işinize gelmiyor, kredinizi yeniden yapılandırarak vade uzatmak ve taksit miktarını düşürmek istiyorsanız, bunun sizin için ne kadar külfetli olacağını hesaplama yapmadan, garanti kredi borcu yapılandırma işlemi yapmamanızı öneririz. Bankanız bu aşamada en yüksek faiz miktarını esas alarak, yeniden tüm kredi masraflarını da üzerine ekleyerek borcunuzu yapılandırabilmektedir. Buna göre krediniz için 10 bin TL faiz dahil kalan bir miktarınız varsa, banka faiz dahil 10 bin TL olarak borcunuzu yeniden kredilendirecektir. Banka için büyük kar olarak yapılan bu işlem sizin için çok büyük zarar olacaktır.

Ancak yine de bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler öncelikle kredi aldığınız banka şubesine bizzat giderek bireysel veya kurumsal müşteri temsilcisi ile görüşmeniz olacaktır. Görüşmede güncel en düşük faiz oranlarıyla kredinizi yeniden yapılandırma talebinizi ileterek borcunuzu ödemekte güçlük çektiğinizi, böyle devam ederse ödemeleri yapamayacağınızı belirtmelisiniz.

Banka, her ne olursa olsun kredinin yapılandırılmasından yana değil. Ne kadar kar etse bile, geri ödemenin geç yapılacak olması bankanın istemediği bir durum. Bu nedenle siz, krediyi ödemekte zorluk çektiğinizi ve böyle giderse ödeme yapamayacağınızı belirtirseniz, banka sizin kredinizi yapılandırmak için tüm işlemleri gerçekleştirecektir. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey, krediyi çektiğiniz şubeye gidip, o şubeden kredi yapılandırma talebinde bulunmanız. Genel olarak bu işlem bir saate yakın sürmektedir. Sabah erken saatte giderseniz en geç aynı gün akşam saatine dönüş alabileceğiniz gibi en geç bir sonraki gün öğlen saatlerine kadar kredi yapılandırma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Garanti Kredi Borcu Yapılandırma
2 (40%) 1 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan