Kredinotum.com

Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

EFT ile bankalar arası para transferi yapabilirsiniz. A bankasından B bankasına yapacağınız para transferinde EFT yani elektronik fon transferi işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. A bankasından yine A bankasına para transfer etmek istediğiniz zaman havale işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Eğer A bankasından B bankasına para transfer etmek isterseniz bankaların eft saatleri içerisinde olması gerekmektedir.

Havale işlemleri 7 gün 24 saat anlık olarak sistem tarafından otomatik kabul edilerek yapılır ve havale işlemlerinde parayı gönder tuşuna bastığınız an karşı hesapta para görünür. EFT işlemleri genel olarak EFT saatleri içerisinde 5 dakika ile 15 dakika içerisinde gerçekleşir. Eğer yoğun bir EFT işlem saatine denk gelirseniz bu süre en fazla 45 dakikaya kadar uzamaktadır.

Bankalar, EFT saati içerisinde yapılan tüm EFT işlemlerini anlık onaylayabilmekte olup gece yapılan eft ne zaman hesaba geçer araştırması sonrası uzmanlarımız gece yapılan eft işleminde eğer bir sonraki gün mesai varsa sabah saat en geç 09.30 itibariyle EFT işleminiz, hesabınızdaki bakiyenin, EFT talimatınız için yeterli olması durumunda gerçekleşir.

Ancak eğer cuma veya cumartesi gece EFT işlemi yaptysanız EFT talimatınız pazartesi sabah saat 09.30’da onaylanır. Eğer pazartesi günü sabah mesai yoksa işleminiz salı veya bir sonraki mesai gününe kalır. Genel olarak Pazar, Pazartesi, Salı Çarşamba ve Perşembe geceleri yapılan EFT işlemleri bir sonraki gün sabah onaylanırken Cuma ve Cumartesi gece yapılan eft işlemleri pazartesi sabah onaylanmaktadır.

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.