Kredinotum.com

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2016

Bankalar, genel olarak gelir belgesiz olan kişilere kredi vermemekte olup bunu zorunlu kanuni nedenlerden dolayı yapmaktadır. Kanuni olarak artık gelir belgesi olmayan kişilerin bankalardan kredi çekmesinin önü kesilmiş olup birkaç yöntem dışında gelir belgesiz kredi veren bankalar 2016 yılında kampanya düzenlemeyeceklerdir. Buna göre gelir belgesi olmayan kişilerin ipotek karşılığı kredi alabileceği ve kredi çekeceği zaman için yüksek maaş ile iş başı yapmış olması gerekliliği vardır.

Bu iki şarttan birisi dışında hiçbir şekilde gelir belgesiz kredi çekemeyeceğiniz gibi gelir belgesiz kredi çekebileceğini veya size gelir belgeniz olmadan kredi çıkartabileceğini söyleyen kişilere asla inanmayınız. İpotekli ihtiyaç kredilerinde banka taşınmazınız üzerine koyduğu rehin karşılığında size taşınmazınız değerinin %70ine kadar kredi vermektedir. Bu oran bankanın zorunlu olduğu değil en üst limitidir.

1 milyon TL değerinde bir dairesi olan 50 bin TL kredi alabileceği gibi 500 bin TL değerinde evi olan birisi 300 bin TL kredi alabilir. Bu tamamen banka inisiyatifinde olup kredi çekecek kişinin kredi notu ve kredi risk raporu ile doğru orantılıdır. Daha önceki bankacılık çalışmalarında sorun yaşamamış ve bankalar ile daima düzenli sorunsuz çalışan birisinin alacağı kredi oranı ile düzensiz çalışması olan veya bankalar ile daha önce hiç çalışmamış birisinin alacağı kredi oranı bir olmaz.

Bir de gelir belgesini o gün hazırlatmak var. Eğer bankadan kredi çekecekseniz her ne kadar etik olmasa da kanun ve yasalara uygun olarak bir kredi çekme yöntemi daha vardır. Buna göre, kredi çekeceğiniz gün için 2-3 günlük bir sigorta girişi yaptırarak yüksek maaş ile bordro hazırlanması sonrası bankaya yapacağınız kredi başvurusunda banka eğer kredi notunuz yüksek ve kredi risk raporunuzda son 18 aya ait gecikme yoksa talep ettiğiniz kredi tutarı ile geliriniz – ödeyebileceğiniz aylık taksitler arasında problem olmazsa banka size gelir belgeniz olmamasına rağmen kredi verebilir. Ancak bunun için düzenli çalıştığınız bankayı tercih etmeden önce yüksek kredi notu ve sorunsuz risk raporu ile bankaya gitmelisiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.