Hafta Sonu Havale Yapılır Mı

0
14 views
1 (20%) 1 vote

Tüketicilerin hesapları üzerinden kullanmış olduğu bankacılık hizmetleri içerisinde yer alan EFT ve Havale işlemleri pek çok tüketici tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Günümüzde pek çok banka bankacılık kanalları üzerinden EFT ve Havale gibi para transfer işlemlerine olanak sunmakta ve bu işlemlere kolaylıklar sunarak hızlı bir şekilde para transferinin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Aynı banka hesapları arasında yapılan para transferi işlemi olarak tanımlanan havale işlemlerinin yalnızca yanı banka hesabı üzerinden gerçekleştiğini belirtmek gerekmektedir.

Havale ile para transfer işlemleri gelişen teknolojinin yardımı ile pek çok bankacılık kanalı üzerinden yapılabilmektedir. Havale işlemlerinin yürütülebilmesi için bankanın bu işleme onay vermesi yeterli olmaktadır. Havale bilgilerinin doğru girilmesi ile para istenilen hesaba aktarılmakta ve işlem tamamlanmaktadır. Ülke genelinde pek çok banka müşteri hizmet kalitesi anlayışı ile çalışmalarını sürdürmekte olup, herhangi bir havale saati kısıtlaması yapmadan çalışmalarını sürdürmektedir. Ancak günümüzde pek çok kişi para transfer işlemi yapmadan önce EFT işlemlerinde olduğu gibi Hafta sonu havale yapılır mı sorusu ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Hafta sonrası hizmet vermekte olan banka şubeleri dışında tüm bankaların kapalı olması hafta sonu havale yapılır mı sorusun akla getirmektedir. Ancak banka şubelerinin kapalı olması havale işlemlerinin yapılması hususunda herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Banka havale işlemlerini her gün istenilen saatte yapmak mümkündür.

İnternet bankacılığı üzerinden havale yapmak isteyen tüketiciler internet bankacılığı üyeliği mevcut ise hafta sonları da dahil olmak üzere para transferi yapabilmektedirler. Ayrıca mobil bankacılık üzerinden de aynı işlem yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılabilecek tüm bankacılık işlemleri mobil bankacılık kanalında da kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca bankaların ATM’leri üzerinden de hafta içi ve hafta sonu havale yapmak da mümkündür. Telefon bankacılığından havale işlemlerinin yürütülebilmesi için de bankanın telefon bankacılığı üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak para gönderilecek olan hesap numarası dahilinde para transferi yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Pos Cihazı Nasıl Alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER