Kredinotum.com

Halk Bankası Hesap Açma

Halk Bankası vadesiz TL hesapları üzerinden havale, havale, fatura ve düzenli ödemeler ile birlikte kart ödemelerini gerçekleştirmek mümkündür. Ayrıca vadesiz hesap içerisinde bulunan tutarların haricinde nakit ihtiyaçların karşılanmasına amacı ile sunulan “açık hesap” vadesiz hesap içerisinde para olmadığı durumlarda dahi tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır. Tüm bu ayrıcalıklardan yararlanmak ve Halkbank hesap açma işlemlerini tamamlamak da oldukça kolay ve pratik yöntemler ile yürütülebilmektedir. Halk Bankası Hesap Açma işlemleri bankanın şubeleri üzerinden yapılabilmektedir. Şube yetkilisine vadesiz TL mevduat hesabının açılmasını talep edilmesi ve kimliğin beyan edilmesi sonrasında adres bilgilerinin ve güncel telefon bilgilerinin verilmesi ile hesap açılışı tamamlanmaktadır.

Hesaba tanımlı banka kartı ise şubeden alınabildiği gibi ya da posta yolu ile de gönderilebilmektedir. Hesap açma işleminde kullanılan diğer bir yöntem ise 444 0 444 Halk Bank Dialog kanalıdır. Telefon bankacılığı kanalı üzerinden de vadesiz TL hesabı açılması için talepte bulunulması ve müşteri hizmetleri tarafından talep edilen bilgilerin beyan edilmesi ile herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı olmadan tek bir telefonla hesap açılışı yapmak mümkündür.

Ayrıca Halk Bank’ın resmi web adresi üzerinden de bu işlemler yürütülebilmektedir. Vadesiz TL hesabı üzerinden faturalar ve diğer ödemeler AB 24 talimatı verilmesi ile düzenli olarak yapılabilmektedir. Mevduat hesabına internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve ATM’ler üzerinden günün her saatinde ulaşmak mümkündür. Ayrıca Halkbank ATM’lerinden nakit çekilebileceği gibi alışverişlerde Bank24 kartı kullanılarak vadesiz hesap içerisinden nakit taşıma ihtiyacı olmadan ödeme gerçekleştirilebilmektedir.

Halkbank şubeleri arasında yapılan havale işlemlerini yine bankacılık kanalları üzerinden 7 gün 24 saat ücretsiz olarak gerçekleştirmek mümkündür. Halk Bankası hesap açma işlemleri sonrasında açılan vadesiz hesap üzerinden bankanın belirlemiş olduğu sürelerde ve tutarlarda yıllık hesap işletim ücreti tahsis edilmektedir. Bu ücret bankacılık mevduat hesabı hizmeti başlığı altında hesap sahiplerinden yıllık olarak tahsis edilmektedir.

Bu tutarın ödenmemesi için hesap üzerinden bankanın belirlediği sayıda ve sürede otomatik ödeme talimatı (AB 24) verilmesi önerilmektedir. Böylece tüm ödemeler düzenli olarak yapılabilmekte ve hesap işletim ücreti bedeli ödemeden vadesiz hesap kullanabilme avantajı sunmaktadır.

Halk Bankası Hesap Açma
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.