Kredinotum.com

Halk Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Günümüzde pek çok kredi kartı kullanıcısı mevcut borçlarından dolayı sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntılar tüketicilerin finansal yaşantısını büyük ölçüde olumsuz etkilemekte hattı yasal süreçlerin başlamasına ve sonrasında takibe düşmesine dahi yol açabilmektedir. Bu nedenle ödeme güçlü çekilmekte olan düşük ya da yüksek limitli kredi kartı borçlarının yapılandırılması önerilmekte olup, daha uygun taksit seçenekleri ile ödemelerin iyileştirilmesi sağlanmaktadır. Halk bankası da kredi kartı ürününden yararlanmakta olan müşterilerine yapılandırma hizmeti vermekte olup, maddi sıkıntılar sebebi ile ödeme güçlüğü çeken tüketicilerin beklentisini yanıtlamaktadır. Halk Bankası kredi kartı kullanıcıları bu yapılandırma sürecini başlatabilmek için bankanın herhangi bir şubesine giderek borç yapılandırma dilekçesi yazması gerekmektedir. Bankalarda her işleyişin yürütülebilmesi için ayrı bir birim bulunmaktadır. Yapılandırma işlemi için de banka yetkilisi ile görüşülmeli ve gerekli birim ile iletişime geçilmelidir.

Halk bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri bankanın telefon bankacılığı üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak da öğrenmek mümkündür. 444 0 400 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden kredi kartı ve işlemleri bölümünden müşteri hizmetlerine bağlanılmasının ardından detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür.

Halk bankası kredi kartı borcu yapılandırma başvurularını değerlendirmeye alırken yine müşterinin güvenirliliği hususuna dikkat ederek başvuruları kabul etmektedir. Başvurunun kabul edilmesinin ardından banka çalışma politikasına bağlı olarak belirlemiş olduğu tutarın karşısındaki faiz oranını borca ilave etmekte ve daha sonrasında tüketici tarafından belirlenecek olan vade seçeneğinde taksitlendirilmektedir.

Ayrıca halk bankası yapılandırma işlemlerinde daha iyi bir hizmet verebilmek adına farklı bir hizmet sunmaya başlamıştır. Halk Bank Borç Kurtaran sloganı ile hizmet vermekte olduğu bu ürün sade, anlaşılır ve uygun şartlara sahiptir. Bu hizmet aracılığı ile %1,10 oranlarında başlayan faiz oranları ve 24 aya varan vade seçenekleri ile kredi kartı borcu olan kişilerin borçlarını kapatmasına yardımcı olmaktadır.

Halk Bankası Borç Kurtaran hizmetinden yararlanılabilmesi için kredi kartının son ekstre borcunun son asgarilerinin ödenmiş olması gerekmektedir. Kart borçlarının taksitlendirilebilmesi işleminde de en az 6 ay ve en fazla 24 ay taksit seçeneği değerlendirilebilmektedir. Kartların taksitlendirme işlemi esnasında son ekstre bakiyesi ve dönem içi hareketlerinin toplamının yanı sıra asgari 150 ve azami 20.000 TL’lik mevcut borçlar yapılandırılmaktadır. Bu hizmetten yararlanacak olan müşteriler ise asıl kart sahipleri olup, ek kart harcamaları da dahil edilebilmektedir.

Halk Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
5 (100%) 1 yıldız

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.