Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangisi

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangisi
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangisi

Finansal ihtiyaçların çözümü gereği bankalar üzerinden vadesiz hesap sahibi olmaktayız. Ancak bankalar bilindiği üzere hesap işletim ücreti adı altında bir ücret alarak bankacılık masraflarının karşılandığını söylemektedir. Bu masraflar hesap işletim ücreti olarak tarafımıza yılda 2 kere veya her yıl 1 kere olarak bazı bankalar tarafından da 3 ayda bir yılda 4 kere yansıtılmaktadır. Böyle bir kesinti sonrası hesap işletim ücreti almayan bankalar hangisi diye bir araştırma yaptık ve sizin için hesap işletim ücreti almayan bankaları araştırdık. Aynı zamanda hesap işletim ücreti ödememek için de bazı yöntemler bulunmaktadır. Size bunları tek tek detaylı olarak anlatacağım.

Bilindiği üzere artık şubesiz bankacılık sistemi var. Finansbank’ın Enpara ve YapıKredi Bankasının Nuvo gibi hesap işletim ücreti, kart aidatı, havale ve eft ücreti almayan tamamen şubesiz bankacılık sistemleri mevcut. Bu sistemler üzerinden başvuru yaparak hesap açtırabilir, havale eft ve hesap işletim ücreti ödemeden ömür boyu sadece internet bankacılığı ve telefon bankacılığı ile ATM kullanarak tüm işlemlerinizi masrafsız çözümleyebilirsiniz.

[ads2]

Bu sistem şuanda çok fazla talep görmekte olup ilk zamanlar telefon üzerinden alınan hesap açma randevularında aynı gün veya bir sonraki güne randevu verilirken artık 15 gün içerisinde dönüş yapılmaktadır. Bu nedenle sistemler daha yoğunlaşmadan Enpara veya Nuvo üzerinden hesap açtırabilir tüm masraflardan kurtulabilirsiniz. Şuanda Türkiye’de hesap işletim ücreti almayan banka mevcut değil. Tüm bankalar hesap işletim ücreti almaktadır.

2016 yılında hesap işletim ücretlerine zam geleceği de tartışılırken hesap işletim ücreti ödememenin tek yöntemi vadesiz hesabınız üzerinden en az 2 adet düzenli fatura ödemesi talimatı vermeniz gerekmektedir. Bu sayede hem faturalarınız hesabınızdan düzenli ödenerek, geciken fatura ödemeniz olmayacak hem de vadesiz hesabınızdan herhangi bir hesap işletim ücreti kesilmeyecektir. Aynı zamanda iş bankası kullanan öğrenciler, öğrenci belgesini götürmesi durumunda hesap işletim ücretinin yarısı iade edilmektedir. Bir çok banka aynı işlemi yapmakta olup konuyla ilgili bankanız ile görüşerek hesap işletim ücreti almama şartlarını sorabilirsiniz.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan