Kredinotum.com

Hesaplanmamış Sıfır Kredi Notları

Bankacılık ürünlerinden ve konut ya da ihtiyaç kredisi ürünlerinden faydalanmak isteyen tüketicilerin karşılaştıkları ilk prosedür kredi notudur. Kredi notunun durumu ve seviyesi başvurunun olumlu ya da olumsuz yanıtlanmasına neden olmaktadır. Olumsuz sonuçlanan başvuruların nedeni pek çok bankada farklı prosedürler ile açıklanıyor olsa dahi bankalar kredi başvurularına ön onay verirken tüketicilerin kredi notlarını incelemekte ve bu puan dahilinde bir karar vermektedirler. Tüketicinin kredi notu bankanın kabul gördüğü seviyede olması halinde kredi yanıtı olumlu sonuçlanmaktadır.

Kredi notu Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuş bir sistemdir. Kredi notu oluşturulurken tüketicilerin finansal çalışmalarının tümü incelenmekte ve kredi notu şekillenmektedir. Geçmiş dönem borçları, ödeme alışkanlıkları, fatura ödemeleri, kullanılan kredi kartları ve krediler kredi notunun şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır. KKB’nin sorgulama sayfası üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yaparak finansal geçmişini incelemek isteyen kişiler analizlerini görebilmekte ve kredi skorajı hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler.

Her bir skoraj belli bir başlığı ifade etmekte ve risk profili hakkında bilgi vermektedir. Bu aşamada hesaplanmamış sıfır kredi notları ile karşılaşmak mümkündür. Hesaplanmamış sıfır kredi notları kişinin kredi notunun olmadığını ifade etmektedir. Bu aşamada kişilerin kredi notlarının oluşması için düşük limitli bir kredi kartı kullanıcısı olması önerilmektedir. Tüketiciler herhangi bir banka ile finansal çalışma içerisine girmemiş olmayı iyi değerlendirmektedir. Ancak bu durum bankanın analiz yapmasına imkan sunmaması sebebi ile bankalar tarafından olumsuz bir kaydı düşündürmektedir.

Çünkü hesaplanmamış sıfır kredi notları tüketicinin risk profili hakkında bilgi vermemektedir. Kredi kartı kullanımı ile düzenli yapılan ödemeler sonrasında iyi bir kredi notu sahibi olmak mümkündür. Ayrıca kredi notu yükseltme yöntemleri ve taktikleri ile de iyi bir kredi notuna sahip olmak mümkündür. Böylece kredi notunun hesaplanmasına ve oluşmasına yardımcı olmak mümkündür. Kredi kartı aracılığı ile yapılan çalışmalar sonrasında da herhangi bir bankaya kredi başvurusu yapmak ve olumlu sonuç almak büyük olasılıklı mümkündür.

Hesaplanmamış Sıfır Kredi Notları
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.