Kredinotum.com

Hibe Kredisi Nedir Nasıl Alınır

İnsanlar hayatlarını idame ettirmek için çalışmak zorundalar. Kendi işinin patronu olmak ve yeni bir işyeri kurmak herkesin hayali. Bu hayal eğer iyi bir projeniz var ise hayal olmaktan çıkabilir. Devlet destekli hibe kredilerinden faydalanabilirsiniz. Peki, hibe kredisi nedir nasıl alınır. Hibe kredisi geri ödemesi olmayan bir yardım. Hibe kredisini diğer kredilerden ayıran en önemli özellik kuracağınız iş için aldığınız bu krediyi geri ödemek zorunda değilsiniz.

Hibe kredisinden yararlanmak için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB e başvurmanız gerekiyor. Girişimcilerin, Kobilerin, sivil toplum kuruluşların, belediyelerin, zanaatkârların, çiftçilerin, üreticilerin ve sanayicilerin başvurabildiği hibe kredisinin de belli şartları vardır. Hayvancılık, sanayi, üretim gibi birçok alanda hibe kredisi alabilirsiniz. Hibe için ilk olarak Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB e internet üzerinden kayıt olabilirsiniz.  KOSGEB internet sayfasından kayıt olmak için KOSGEB ilk kullanıcı için kayıt ekranı vardır.

KOSGEB’den eğitim alarak da yeni kurmayı planladığınız iş için hazırlanabilirsiniz. İyi bir proje sizin için hibe almayı kolaylaştıracaktır. Yaptığınız bu proje ile KOSGEB’e başvurunuz. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB sizin bu projenizi değerlendirecek ve onay verilmesi halinde bu hibeyi kullanabileceksiniz. Yeni fikirlerin her zaman kazandığı günümüzde yeni bir iş fikrinizin olması hibe için önemli.

Başvurunuz çok özensiz ve dikkat edilmemesi durumunda hibe için başvurduğunuz proje onaylanmayabilir. Bu durum sizin ilerideki hibe başvurularını da etkileyebilir. Sizi bu işler için arayanlar olabilir bu işler için her ilde bir temsilci vardır bu size para karşılığında yardım edeceğini söyleyen kişilerden önce ilinizde veya ilçenizde bulunan KOSGEB temsilciliğinize başvurmanız önemlidir.

Hibe Kredisi Nedir Nasıl Alınır
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.