HSBC 4.5G Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma

HSBC 4.5G Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma
HSBC 4.5G Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma

1 Nisan 2016 sonrası hayatımıza giren 4.5G yüksek hızlı mobil internet özelliği için ön şartlardan bir tanesi de sim kartın uyumlu olup olmadığıydı. Buna göre cep telefonunuzun 4.5G uyumlu olması gerekmekte olup ayrıca sim kartınızın da 4.5G uyumlu olması gerekmekteydi. Bu aşamada eğer sim kartınızı son 2 sene içerisinde değiştirmediyseniz, hattınızı 3.5G sim kartlarıyla değiştirmeniz gerekmekteydi.

Eğer bu aşamasa sim kartınızı değiştirdiyseniz, HSBC’nin internet bankacılığını kullanamayacaksınız. Çünkü bankalar, telefon operatörleriyle koordineli çalışmakta olup, hat kapanması – hat değiştirilmesi veya yenilemesi durumunda, telefon operatörleri bankalara bilgi vermekte olup internet bankacılığı ve telefon bankacılığı işlemleriniz geçici olarak bloke edilmektedir. Bu, sizin internet bankacılığınızın güvenliği için gerekmektedir. Bu aşamada eğer internet hizmetlerini kullanmak isterseniz HSBC bu işlem için 7 gün beklemekte ve hattın aktif olması durumunda işleminizi otomatik olarak onaylayarak blokeyi kaldırmaktadır.

Ancak bu aşamada 7 gün beklemek yerine blokeyi hemen kaldırmak isterseniz HSBC telefon bankacılığını arayarak blokenin kaldırılma talebini iletebilirsiniz. Ayrıca tüm Türkiye’de bulunan herhangi bir HSBC şubesine giderek de blokeyi kaldırma talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca ATM veya kredi kartı olan kişiler, HSBC ATM’leri üzerinden blokeyi kendileri de kaldırabilmektedir. Bloke, işlem talebinin iletilmesi akabinde anında kaldırılmaktadır.

Eğer birden fazla bankada hesabınız varsa ve tüm bankaların blokesini kaldırmak istiyorsanız, her banka için ayrı işlem yapmanız gerekmekte olup tek işlem ile tüm bankaların blokesi maalesef kaldırılamamaktadır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan