Kredinotum.com

HSBC Bank internet Şubesi Şifre Alma

HSBC Bank internet bankacılığı kanalı ile tüm finansal işlemler günün her saatinde internet bağlantısı olan herhangi bir yerden bilgisayardan ya da mobil telefonlardan giriş yapılarak tüm işlemler yürütülebilmektedir. HSBC Bank bireysel internet bankacılığı hizmetlerinde yararlanılabilmesi için HSBC Bank internet bankacılığı kullanıcı kodunun, parolasının ve şifresinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu bilgilere ilave olarak internet bankacılığı üzerinden tüm işlemlerin yürütülebilmesi için Güvenli Anahtar ya da Mobil Güvenli Anahtar’ın olması gerekmektedir.

SMS tek kullanımlık şifre ile yapılacak olan tüm girişlerde sınırlı bir işlem setinden yararlanmak mümkündür. İnternet şubesine mobil güvenli anahtar ya da güvenli anahtar ve SMS tek kullanımlık şifre ile giriş yapılarak gerçekleştirilebilecek tüm işlemler bankanın web adresi içerisinde bulunmaktadır. HSBC Bank internet şubesi şifre alma işlemlerinde kullanıcı kodunun ve şifrenin alınabilmesi için dört alternatif seçenek bulunmaktadır.

HSBC Advantage kredi kartının ya da HSBC banka kartının şifre alma işlemleri için Anında Şifre’yi tıklamak ve ardından HSBC Bank bireysel internet bankacılığı şifresini almak mümkündür. HSBC banka kartı ya da kredi kartı mevcut ise HSBC ATM’leri üzerinden de şifre oluşturulabilmektedir. Bankanın telefon bankacılığı üzerinden de HSBC Bank internet şubesi şifre alma işlemleri yürütülebilmektedir. Bankanın telefon bankacılığı üzerinden 0850 211 0 111 numaralı telefonu arayarak şifrenin girilmesinin ardından 4’ü ve daha sonrasında yine 4’ü tuşlayarak ya da şifre mevcut değilse Müşteri hizmet yetkilisine bağlanarak şifre oluşturmak mümkündür.

Parola giriş işlemlerinde ilk aşamada ve ilk girişte doğum tarihi girilebilmektedir. Oluşturulacak olan internet bankacılığı şifresi yalnızca ilk girişlerde kullanılması gerekmektedir. İlk giriş esnasında aktif bir güvenlik anahtar ya da mobil güvenli anahtar mevcut değil ise tercih ekranı üzerinden talebi iletilebilmektedir. Güvenli anahtar ya da mobil güvenli anahtar kullanımı olmadan da SMS tek kullanımlık şifre yardımı ile internet bankacılığına giriş yapılabilmektedir. Ancak tüm işlemler bu yöntem ile gerçekleştirmek mümkündür. Anında şifre işlemleri için de www.hsbc.com.tr adresinde bulunmakta olan anında şifre butonuna basarak yeni açılacak olan pencere üzerinden soruları doğru olarak yanıtlanması gerekmektedir.

HSBC Bank internet Şubesi Şifre Alma
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.