İhtiyaç Kredisi Almak Kaç Gün Sürer

İhtiyaç Kredisi Almak Kaç Gün Sürer
İhtiyaç Kredisi Almak Kaç Gün Sürer

İnsanlar, maddi sıkıntıları ve ihtiyaçlarından dolayı bankalara başvurarak ihtiyaç kredisi talebinde bulunurlar. Bankalar, şube yoğunluğu ve başvuran müşterinin kredi notuna göre ihtiyaç kredisine dönüş sağlamaktadır. Genel olarak bankalar ihtiyaç kredilerine aynı gün yanıt vermektedir. Bazı ekstra durumlarda ekstra evrak gerekmesi veya başvurunun gün sonuna doğru yapılması, bankanın yoğunluğu ile kredi notundaki dengesiz durumlardan dolayı ihtiyaç kredisi başvurusunu 2 ile 3 iş günü içerisinde sonuçlandırabilmektedirler.

İhtiyaç kredisini hızlı onaylatmak için öncelikle eksiksiz ve doğru bilgilerle başvurmak şart. Başvuru yaparken, müşterisi olduğunuz şubeden başvuru yapmanız önemli bir diğer kural olup şubenin en sessiz ve sakin günleri olan günlerde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız, kredinizin onaylanma sürecini hızlandıracaktır.

Ayrıca ihtiyaç kredisi yaparken başvuruda bulunduğunuz şubede çalışan personelin iş yoğunluğu ile sizin krediniz için ayırdığı zaman da ihtiyaç kredinizin onaylanma sürecinde önemli bir etkendir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak ve kredinin süresini takip etmek adına yaptığımız deneme yanılmalarda banka personelinin ilgi – alakası – yoğunluğu ile başvuru yaptığınız zaman ( sabah – öğlen – öğleden sonra ) başta olmak üzere evrak durumunuz en büyük etkenlerden birisidir.

Kredi notu yüksek olan kişilerin yaptığı başvurular genel olaran anında onaylanabilmekte olup kredi notun dışında kredi risk raporu ve analizi yapılması gereken müşterilerde bu süreç uzamaktadır. Ayrıca ihtiyaç kredisi başvurularında yaptığınız kredi miktarı da kredi süresini belirleyen faktörlerin başındadır. 10 bin TL ve üzerinde yapılan her kredi başvurusu bankanın genel merkezi tarafından incelendiği için en düşük ihtimalle, yüksek kredi notuna sahip dahi olsanız başvuru ve evrakların tamamlanma süresi 3 saat olacağı için, öğleden sonra saat 3 ile 4 arası yaptığınız başvuru bir sonraki güne kalma ihtimali çok daha yüksektir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan