Kredinotum.com

İhtiyaç veya Konut Kredisi Kullanan Kişi Ölürse Borç Ne Olur

Hayatta hiçbir şeyin garantisi olmadığı gibi hayatımızın da bir garantisi yoktur ve ne zaman hayatımızın sonlanacağını bilmemiz imkânsızdır. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara başvurarak çekmiş oldukları ihtiyaç kredileri veya konut kredileri için acaba ihtiyaç veya konut kredisi kullanan kişi ölürse borç ne olur diye bir soru geliyor herkesin aklına.

Eğer bir hayat sigortanız var ise sigortanın adından da anlaşabileceği gibi kalan borçlarınızı sigorta ödüyor ve sizin ödemiş olduğunuz taksit tutarlarını da mirasçılarınıza iade ediyor. Bu durumda mirasçılarınız aileniz zor durumda kalmıyor. Hayat sigortası yaptırmanız sizin ve aileniz için önemli bir konu eğer bankadan çekmiş olduğunuz taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi aileniz veya mirasçılarınız için sorun olmamasını istiyorsanız hayat sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bankalar böylelikle verdikleri kredileri de garantiye almış oluyorlar. Hayat sigortası genelde banka tarafından yapılmaktadır istenildiği takdirde dışarıda yapılma imkânı vardır. Peki, hayat sigortası olmadan çekilecek bir ihtiyaç ya da konut kredisinde durum nedir. Bu durumdan yine borç mirasçılarına kalacak ve banka bu borcu mirasçılarından tahsil etme yolunu seçecektir.

Bankaların yaptığı bu sigorta zorunlu mudur bankaların yaptığı sigorta zorunlu değildir ama banka siz sigorta yapmaz iseniz size kredi verir mi o konu önemli çünkü banka burada kendini sağlama alma, herhangi bir kaybı önlemek için sigortayı zorunlu hale getirebiliyor. Bankaların sigorta kesme yetkisi de olmamasına rağmen bankaların anlaşmalı olduğu sigorta şirketleri aracılığı ile bu sigorta yapılmaktadır. Sigorta bedeli genelde bankalar tarafından kredi verilir verilmez krediden düşerek vermektedir. Bu yüzden kredi çekerken dikkat etmeniz gereken bir husustur bu. Onbeş bin lira kredi çekecekseniz bankaya sigorta kesintisini kesip kesmeyeceğini sorun ona göre onbeş bin beklerken daha az bir meblağ görebilirsiniz.

İhtiyaç veya Konut Kredisi Kullanan Kişi Ölürse Borç Ne Olur
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.