Kredinotum.com

ING Bank Kredi Borcu Yapılandırma

Kullanılan kredi ürünlerinin geri ödemelerine ilişkin sorunlar ve bir takım gecikmeler yaşayan bireysel banka müşterilerinin gelir durumlarına ve nakit akışlarına uyum gösteren bir ödeme palının yeniden düzenlenmesi ya da ödeme planının düzenlenerek vade süresinin arttırılması ile ödeme akışındaki sorunların giderilmesi işlemine kredi borcu yapılandırma denilebilir. ING Bank kredi borcu yapılandırma işleminde tüketici kredisine bağlı olan tüm ürünler, taşıt kredisine bağlı tüm ürünler, konut kredisine bağlı tüm ürünler, kredili mevduat hesapları ve kredi kartlarına ilişkin yeniden yapılandırma söz konusudur.

Bireysel kredi borç taksitlerinin ya da kredi katlarının borç ekstreleri ile kredili mevduat hesaplarının (KMH) minimum ödenmesi gereken tutarlarını ödemekte güçlük çeken bireysel banka müşterileri ING Bank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi doğrultusunda gelir durumlarına ve akışlarına uyum gösteren bir ödeme planına bağlı işlem yapabilme şansını yakalarlar.

Düzenli gelir sahiplerinin yanı sıra hasat geliri sahipleri, dönemsel geliri olanlar, menkul ya da gayrimenkul satışlar doğrultusunda gelir elde edenlerin yeniden yapılandırma işleminden yararlanabilmeleri için gelirlerini belgelemeleri gerekir. Banka müşterisinin kendisi ve eşi tarafından kullanılan kredilerin takip hesaplarında bulunmaması ve takip hesapları içerisinde izlenmemesi halinde yapılandırma işlemi için başvuru yapabilirler. Takip hesapları içerisinde izlenmeyen ancak borç yapılandırma kredisi olan müşterilerin tekrar yapılandırma talepleri ING Bank tarafından değerlendirmeye alınıyor.

Banka müşterisinin kendisi ve eşine ait diğer bankalardan ve finans kuruluşlarından kullandığı ürünlerinin takip hesaplarında bulunması ile birlikte müşterinin maaş ödemelerini ING Bank hesaplarından alması durumunda yeniden yapılandırmada kredi taksit toplamının bank tarafından ödenmiş maaş tutarına denk olması gereklidir. Bu gibi kişilerin yapılandırma işleminden bu şekilde yararlanması mümkündür. Yeniden yapılandırma programında diğer müşteri grupları için de kredi tutarının ilk taksitlerinin peşin ödenmesi talep edilir. Ayrıca banka müşterisinin kendisi ve eşi hakkında haciz kaydının olması halinde de yapılandırma işlemi değerlendirmeye alınır.

ING Bank Kredi Borcu Yapılandırma
5 (100%) 5 yıldız

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.