Kredinotum.com

ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartları alışverişlerde tüketicilere sunmuş olduğu avantajlar ile birlikte yanlış ve hatalı kullanım sonucu dezavantajlar doğurabilmektedir. Düzenli ve dikkatli kullanım ile taksitli alışveriş, para puan biriktirme ve bu puanları alışverişlerde kullanabilme gibi ayrıca nakit avans seçeneği ile de tüketicilerin beklentilerini karşılayabilen özellikte olması bazı yanlış kullanımlarda büyük olumsuzlukların başlamasına da yol açabilmektedir. Özellikle taksitli alışverişlerde tercih edilen kredi kartlarının yüksek limitlere ulaşması ve ayrıca ek kredi kartlarına da ihtiyaç duyulması tüketicilerin büyük maddi sıkıntılara düşmesine sebebiyet vermektedir. Ödenemeyen, geciktirilen ve gecikmiş tüm kredi kartı borçları kişilerin kredi notları üzerinde olumsuz etki yaratabildiği gibi hukuksal süreçlerin başlamasına ve daha sonrasında takibe düşmesine dahi sebebiyet verebilmektedir. Bu durum sonucunda da tüketici kredi kartı borcunu kapatabilmek için bankalara müracaat etmekte ancak bankalar düşük kredi notu olan ve son dönemde kredi kartı nedeni ile negatif kayıtları bulunan tüketicinin başvurularına red cevabı vermektedir.

Belirtilmekte olan tüm bu hususların yaşanmaması için kredi kartı kullanımlarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak kredi kartı borcu nedeni ile sıkıntı yaşanması halinde de borçtan kaynaklı çözüm yollarına başvurulması gerekmektedir. ING Bank’ın sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerini kullanmakta olan tüketiciler bu alternatif seçenekten yararlanabilmektedirler. ING Bank kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri ile tüketicilerin mevcut kredi kartından kaynaklanan borcunu taksitlendirmekte ve vermiş olduğu kredi kartı borç tutarını bu yöntem ile tahsil etmektedir.

ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi için bankanın herhangi bir şubesine ziyaret etmek gerekmektedir. Banka içerisinde işleyişlerin daha kolay sürdürülebilmesi için birimler mevcut olup, yapılandırma işlemleri için de bir idari birim bulunmaktadır. Bu birimde yapılan görüşmeler ile kredi kartı borcunun yapılandırmasına dair bir dilekçe ile başvuru yapmak mümkündür. Ayrıca telefon bankacılığı üzerinden de bu süreç hakkında bilgi almak ve işleyişi başlatabilmek için de 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığı hizmetinden 7/24 yararlanmak mümkündür.

Telefon bankacılığı hizmetinde sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri hizmetleri ile görüşme yapmak ve yapılandırma işlemi hususunda ayrıntılı bilgi almak gerekmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda da bankanın şubesini ziyaret edilmesi önerilmektedir. Ancak unutulmaması gerekir ki yapılandırma işlemlerinde borç tutarına ilave olarak bankanın belirlemiş olduğu faiz tutarı eklenmektedir. Bu faiz tutarları ile birlikte borç yeniden hesaplanmakta ve bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Ödeme planının vadesi tüketicinin talebine göre belirlenmektedir. Böylece banka ilave etmiş olduğu faiz ile birlikte borcu tahsil etmiş olmaktadır.

ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.